Matusiak
Piotr Siedlecki (Szczecin)

10 000

Ważne zwycięstwo

W ostatnim z sobotnich spotkań 10. kolejki Orange Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie BOT GKS Bełchatów 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 40. minucie Artur Prokop z rzutu karnego.

Przed spotkaniem prezes Górnika Eugeniusz Postolski dostał od kibiców wielkiego pluszowego słonia na szczęście. Na pewno po meczu, zarówno prezes jak i kibice byli szczęśliwi, bo dość niespodziewanie gospodarze pokonali wyżej notowanego rywala. Zwycięstwo jest również o tyle ważne, że daje piłkarzom Górnika spokój w tabeli przed dwoma wyjazdowymi meczami - z ŁKS-em Łódź i Lechem Poznań.

Od początku mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Jak się później okazało decydująca dla wyniku okazała się 40 minuta. Po faulu bełchatowskiego bramkarza na Andraszaku sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na gola pewnie zamienił kapitan Górnika Prokop.

Od początku drugiej połowy atakowali bełchatowianie. Kilka razy byli bliscy wyrównania. W 49 minucie Matusiak z 16 metrów strzelił w słupek. Gospodarze z kolei nie cofnęli się do kurczowej obrony, wyprowadzali szybkie kontrataki i po jednym z nich w 54 minucie mogli prowadzić 2:0, gdyby Łuczywek trafił w idealnej sytuacji. Szturm gości w ostatnich minutach nie przyniósł zmiany wyniku.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów i piłkarzy:

Trener GKS Orest Lenczyk: - Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach pozbieraliśmy się jeżeli chodzi o zdrowie zawodników. Nie wygraliśmy dziś meczu, bo nie strzeliliśmy gola, a ci z naszych zawodników, którzy na początku sezonu byli najlepsi, nie byli dziś w takiej formie. Gospodarze dobrze biegali, dobrze grali, strzelili gola i to wystarczyło na nieskuteczny GKS.

Trener Górnika Marek Motyka: - Przed meczem obawiałem się, że nie zdobędziemy w nim zbyt dużo goli, stąd przede wszystkim chodziło o zabezpieczenie własnej bramki. Dlatego graliśmy pięcioma obrońcami i to się sprawdziło. Pieczołowicie pilnowani przez cały mecz byli Ujek i Matusiak.

Rafał Andraszak (Górnik): - Zagrałam w linii ataku tylko dzięki nieobecności Moskala i Aleksandra. Czuję się tam dużo lepiej niż w pomocy. Od początku mojej przygody z piłką grałem w ataku. Dopiero w Górniku przesunięto mnie do pomocy. To jednak trener decyduje, jak mnie ustawić. Do zadań napastnika należy strzelanie bramek. Ja żadnej dziś nie strzeliłem, ale chyba przyjedzie na to jeszcze czas w tym sezonie.

Radosław Matusiak (GKS): - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Druga odsłona wyglądała już dużo lepiej. Górnik przewyższał nas ambicją, był głodny sukcesu. Zresztą mając tak wspaniałych kibiców, warto dla nich grać. Bardzo chciałem strzelić dziś bramkę, ale po raz kolejny mi nie wyszło. Na treningach nie mam z tym problemów, a w czasie meczu się zacinam.

Artur Prokop (Górnik): - Bramkę chciałem zadedykować Marcinowi Dudzińskiemu, który na ostatnim treningu tak niefortunnie upadł, że złamał rękę. Najważniejsze w rzucie karnym, który wykonywałem, było to, że piłka wpadła. Nieważne jak, ważne, że wpadła. Goście mieli kilka okazji do wyrównania po naszych stratach, na nasze szczęście w bramce mamy świetnie dysponowanego Mateusza Sławika.

Typowanie wyniku:

40 z 231 osób prawidłowo odgadło rezultat meczu: ingram88, Bednar z KSG, Szalik, maczo, Darek G, Kopciu_KSG, zabka, denkol, Kutecka 23, franek95, milo86, carew17, marcin0114, Miszczyni, arturd93_13_GWAREK, Marek_Z_KSG, devil, lukizksg 1948, Misiekjaw, Siwuś, dandi, Pachol, *RoBsON*, Luksg_P-CE, baska, Ufo_89, FuJu00, tutus24, Shirnik, vip_KSG, Kylo_KSG, albin46, sebek, light100, puc, owen_tg, ziomus, billybongoornton, psychomark, Józek.