Górnik Zabrze

   0:0

 

Korona Kielce

- Prasnal
- Stachowiak
Sławik
Radler
Jarczyk
Danch
Prasnal (88. Dębowski)
Andraszak (61. Łuczywek)
Białek
Bukalski
Stachowiak
Moskal
Socha (68. Jarka)
SKŁADY
Cierzniak
Kuś
Kiciński
(89. Cichoń) Rutka
Bednarek
Bonin
Nowak
Hermes
Kaczmarek
(89. Kiełb) Kowalczyk
(67. Zganiacz) Robak
  SĘDZIA:
Piotr Aleksandrowicz (Radom)
 
  WIDZOWIE:
6000
 


Remis na zakończenie

Gospodarze we wtorek wygrali z Wisłą Płock i zapewnili sobie pozostanie w ekstraklasie. Toteż sobotni, ostatni mecz sezonu, przebiegał na zabrzańskim stadionie w piknikowej atmosferze. Grała orkiestra dęta, kibice się cieszyli, tańczyły cheerleaderki, zelżał nawet dokuczający od kilku dni upał.

W pierwszej połowie goście zupełnie dominowali na boisku. Przez długie minuty wszyscy gracze Korony, poza bramkarzem, przebywali na połowie zabrzan. Kilka razy Sławik był w poważnych opałach, bowiem goście często strzelali na jego bramkę. Gospodarze pierwszy - bardzo niecelny - strzał oddali dopiero w 34. minucie. Ale na przerwę mogli schodzić prowadząc. Rajd Sochy w 38. minucie zakończył się strzałem w słupek.

W drugiej połowie nadal przeważali goście, w dalszym ciągu jednak nie potrafili udokumentować swej wyższości bramką. Zabrzanie rzadko próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Cierzniaka. Bliski szczęścia był w 86. minucie Jarka. Głową przelobował interweniującego bramkarza Korony, ale piłkę zdołał jeszcze wybić sprzed linii bramkowej Kiciński. Zwycięstwo gościom mógł dać jeszcze w doliczony czasie Kiełb. Po jego strzale z ostrego kąta piłka przeszła obok słupka.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Trener Korony Arkadiusz Kaliszan: Wydaje się, że zagraliśmy w miarę niezły mecz, stworzyliśmy dużo sytuacji. Kolejny raz zawiodła skuteczność. Sport jest tak przewrotny, że w końcówce mogliśmy przegrać. Z gry można być zadowolonym, z wyniku - nie. Mam nadzieję, że następny sezon będzie lepszy dla naszego zespołu.

Trener Górnika Marek Piotrowicz (prowadzący zespół wspólnie z Markiem Kostrzewą): Na zakończenie sezonu chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Znaliśmy mocne strony Korony. W wtorek zawodnicy dali z siebie 150 proc. normy i obawialiśmy się, czy wytrzymają kondycyjnie.

źródło: PAP

Statystyki:

Górnik - Korona
6 strzały 25
2 strzały celne 10
7 faule 11
1 spalone 0
1 słupki i poprzeczki 0
4 rzuty rożne 4

źródło: Gazeta Wyborcza

Copyright © 2001-2007 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.