Górnik Zabrze

1:1     

 

ŁKS Łódź

Moskal 18' Kłos 62'
- Bednarz
- Jarczyk
Arifović -
Wilk -
Kizys -
Sławik
Radler
Danch
Bednarz
Dębowski (54. Jarczyk)
Madejski
Białek
Moskal (77. Socha)
Stachowiak (59. Łuczywek)
Jarka
Andraszak
SKŁADY

Wyparło
Przybyszewski
Kłos
Hajto
Marciniak
(46. Ostalczyk) Madej
Wilk
Leszczyński
Magiera
(63. Kęska) Kmiecik
(79. Kizys) Arifović
  SĘDZIA:
Hubert Siejewicz (Białystok)
 
  WIDZOWIE:
7 000
 


Tylko remis

Górnik Zabrze zremisował 1:1 w meczu 26. kolejki z ŁKS-em Łódź.

Broniący się przed spadkiem Górnik przegrał poprzednie cztery mecze ligowe, toteż oczekiwania miejscowych kibiców były jednoznaczne. Gospodarze od początku bardzo się spieszyli na murawie, ale to mający spokojną pozycję w tabeli łodzianie mogli po kwadransie prowadzić, gdyby Kmiecik potrafił skierować piłkę do bramki z pięciu metrów. Jego kiks szybko się na gościach zemścił. Z lewej strony dośrodkował Stachowiak, obrońcy nie upilnowali Moskala i Wyparło wyjmował piłkę z siatki.

Potem jeszcze blisko podwyższenia wyniku był Bednarz, po czym inicjatywę przejęli łodzianie. Nie umieli jednak wykorzystać słabości zabrzańskiej obrony i do przerwy było 1:0. Po przerwie do ataku ruszyli goście i bramka wisiała w powietrzu. W 62. minucie pięknym strzałem głową pod poprzeczkę wyrównał Kłos.

Zabrzanie do końca walczyli o drugiego gola. Najlepszą okazję - sam na sam z Wyparłą - zmarnował w 68. minucie Jarka. Wygrać mogli też goście, gdyby 6 minut przed końcem Kizys uderzył nieco precyzyjniej. Trener Górnika Marek Motyka złapał się za głowę. Podobnie, jak przy rozpaczliwych i bezproduktywnych wrzutkach jego piłkarzy w pole karne ŁKS w ostatnich minutach.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Marek Chojnacki (trener ŁKS): - Myślę, że wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obie walczyły o wygraną. Udało się nam wyrównać. Jednak po zdobyciu bramki oddaliśmy znów inicjatywę gospodarzom.

Marek Motyka (trener Górnika): - Nasz plan zakładał zdobycie trzech punktów. Chcieliśmy u siebie wygrać za wszelką cenę. Jestem zbudowany postawą i zaangażowaniem moich młodych graczy. Tyle, że błąd w obronie - mimo że znaliśmy umiejętności Kłosa - kosztował nas stratę dwóch punktów.

źródło: PAP

Statystyki:

Górnik - ŁKS
14 strzały 17
4 strzały celne 4
17 faule 14
0 spalone 4
0 słupki i poprzeczki 1
6 rzuty rożne 8

źródło: Gazeta Wyborcza

Copyright © 2001-2007 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.