Hubert Siejewicz (Białystok)

7 000

Tylko remis

Górnik Zabrze zremisował 1:1 w meczu 26. kolejki z ŁKS-em Łódź.

Broniący się przed spadkiem Górnik przegrał poprzednie cztery mecze ligowe, toteż oczekiwania miejscowych kibiców były jednoznaczne. Gospodarze od początku bardzo się spieszyli na murawie, ale to mający spokojną pozycję w tabeli łodzianie mogli po kwadransie prowadzić, gdyby Kmiecik potrafił skierować piłkę do bramki z pięciu metrów. Jego kiks szybko się na gościach zemścił. Z lewej strony dośrodkował Stachowiak, obrońcy nie upilnowali Moskala i Wyparło wyjmował piłkę z siatki.

Potem jeszcze blisko podwyższenia wyniku był Bednarz, po czym inicjatywę przejęli łodzianie. Nie umieli jednak wykorzystać słabości zabrzańskiej obrony i do przerwy było 1:0. Po przerwie do ataku ruszyli goście i bramka wisiała w powietrzu. W 62. minucie pięknym strzałem głową pod poprzeczkę wyrównał Kłos.

Zabrzanie do końca walczyli o drugiego gola. Najlepszą okazję - sam na sam z Wyparłą - zmarnował w 68. minucie Jarka. Wygrać mogli też goście, gdyby 6 minut przed końcem Kizys uderzył nieco precyzyjniej. Trener Górnika Marek Motyka złapał się za głowę. Podobnie, jak przy rozpaczliwych i bezproduktywnych wrzutkach jego piłkarzy w pole karne ŁKS w ostatnich minutach.

Marek Chojnacki (trener ŁKS): - Myślę, że wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obie walczyły o wygraną. Udało się nam wyrównać. Jednak po zdobyciu bramki oddaliśmy znów inicjatywę gospodarzom.

Marek Motyka (trener Górnika): - Nasz plan zakładał zdobycie trzech punktów. Chcieliśmy u siebie wygrać za wszelką cenę. Jestem zbudowany postawą i zaangażowaniem moich młodych graczy. Tyle, że błąd w obronie - mimo że znaliśmy umiejętności Kłosa - kosztował nas stratę dwóch punktów.