Andraszak
Tomasz Mikulski (Lublin)

5500 (ok. 1200 z Zabrza)

Derby na remis

W meczu 21. kolejki Orange Ekstraklasy Odra Wodzisław zremisowała z Górnikiem Zabrze 0:0.

Górnik w poprzedniej kolejce "zwolnił" trenera Dariusza Wdowczyka, wygrywając z Legią Warszawa 1:0. W sobotę zabrzanie wywieźli z Wodzisławia remis przede wszystkim dzięki nieskuteczności gospodarzy. Wodzisławianie od początku opanowali środek boiska, dominowali, częściej mieli piłkę, ale nie przełożyło się to na bramki.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola dla Odry miał w 14 minucie Kowalczyk. Jego strzał głową z kilku metrów zdołał obronić Laskowski. Tuż przed przerwą groźnych kontuzji nabawiło się dwóch zawodników Górnika - Paszulewicz oraz Seweryn i defensywa zabrzan już i tak grająca w eksperymentalnym zestawieniu, została jeszcze bardziej osłabiona.

Po przerwie gospodarze nie umieli tego wykorzystać. "Gorąco" było tylko pod bramką Laskowskiego, a dogodne sytuacje zmarnowali kolejno: Wróbel, Grzegorzewski i znów Kowalczyk. Żałować mógł szczególnie ten ostatni, który w 74 minucie strzelił "przewrotką", a piłkę z linii bramkowej zdążył wybić Białek. W 78 minucie wodzisławianie domagali się bezskutecznie rzutu karnego, po dotknięciu piłki ręką przez Bukalskiego.

Marek Motyka (Górnik): Nie takiego przebiegu meczu się spodziewałem. Po dobrym spotkaniu z Legią zamierzaliśmy przywieźć z Wodzisławia trzy punkty. Kontuzje dwóch zawodników pokrzyżowały nam szyki i do końca meczu głównie broniliśmy się. W tej sytuacji z jednego punktu muszę być zadowolony. Mieliśmy dużo szczęścia, bardzo dobrze bronił też Laskowski. Seweryn i Paszulewicz pojechali do szpitala na szczegółowe badania; trudno jeszcze powiedzieć, jak długo będą pauzować.

Jacek Zieliński (Odra): Publiczność i boisko były dzisiaj na pierwszoligowym poziomie. Nasza gra wypadła za to słabiej, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej mieliśmy co prawda optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Szkoda straconych dwóch punktów; teraz musimy skupić się na kolejnych czekających nas meczach.

źródło: PAP

Relacja minuta po minucie:

3 - szybka kontra gospodarzy zakończyła się mocno niecelnym strzałem Radzewicza, ale piłkę przejął jeszcze Woś, podał do Grzegorzewskiego, który także nie trafił w światło bramki.

10 - kąśliwy strzał Muszalika z rzutu wolnego bramkarz Górnika z trudem wybił na rzut rożny.

16 - najlepszej jak do tej pory okazji nie wykorzystał Kowalczyk. Jego mocny strzał głową instynktownie obronił Laskowski.

35 - w dogodnej sytuacji znalazł się Paszulewicz, ale jego strzał z 6 metrów miną słupek bramki Odry.

44 - Górnik przez kilkanaście sekund musiał grać w dziewiątkę. Kontuzji doznali Paszulewicz i Seweryn. Obaj nie wybiegli już na murawę.

48 - wprowadzony po przerwie Biskup uciekł obrońcom Górnika, ale jego podanie do Wosia było mało precyzyjne.

58 - akcja w trójkącie Woś - Biskup - Wróbel zakończyła się niecelnym strzałem tego ostatniego, choć do bramki miał nie więcej jak 10 metrów.

64 - z narożnika karnego bramkarza Odry próbował zaskoczyć Andraszak. Piłka minimalnie przeszła obok celu.

67 - Grzegorzewski minął w polu karnym Prokopa, ale sytuację wyjaśnił Laskowski, wybijając piłkę nogami na róg.

74 - kapitalnym strzałem "nożycami" popisał się Kowalczyk. Zmierzającą do siatki tuż przy słupku piłkę z linii bramkowej wybił Białek.

77 - próbujący zablokować piłkę po strzale Czerkasa Bukalski odbija ją ręką, sędzia jednak nie reaguje.

86 - na strzał z dystansu zdecydował się Nowacki, ale i tym razem piłka minimalnie minęła słupek.

89 - pierwszą, od dłuższego czasu akcję pod bramką Odry, zakończył niecelnym strzałem głową Radler.

90 - w odpowiedzi Czerkas zbyt lekko strzelił na bramkę i Laskowski nie miał problemu z udaną interwencją.

źródło: Dziennik Zachodni