Ujek
Marcin Szulc (Warszawa)

14000

Zahorski wypunktował wicemistrza!

Tomasz Zahorski długo czekał na swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, ale jak już zaczął strzelać, to robi to regularnie. Napastnik Górnika Zabrze trzeci mecz z rzędu wpisuje się na listę strzelców i zostaje bohaterem swojej drużyny.

Tym razem jego dwie bramki zapewniły górnikom wygraną nad wicemistrzem Polski. "On jest jak Maciej Żurawski" - mówił o nim Leo Beenhakker. Teraz Zahorski udowadnia, że jego powołanie do kadry nie było przypadkiem. W końcówce meczu opuszczał boisko przy gromkich brawach zabrzańskiej publiczności i niemałej satysfakcji. W Bełchatowie mogą sobie pluć w brodę, że piłkarz, który kiedyś został uznany za zbyt słabego do gry GKS pozbawił ich zdobyczy punktowej i zepchnął w odmety dolnej części tabeli.

Prezes Górnika Ryszard Szuster mówił, że mecz z GKS to pojedynek z gatunku tych, które "trzeba wygrać". Mimo późnej pory, transmisji telewizyjnej i "średniej" - z punktu widzenia kibica - pogody, na trybunach zasiadło sporo osób, liczących na obejrzenie zwycięskiego w wykonaniu zabrzan spotkania.

W pierwszej połowie sympatycy gospodarzy długo mieli niewiele powodów do zadowolenia. Grę prowadził GKS. To goście częściej byli w posiadaniu piłki, tyle, że najgroźniejszą sytuację pomógł im stworzyć w 31. minucie zabrzański obrońca Pawelec. Podał zbyt lekko do własnego bramkarza sprawiając prezent Ujkowi. Napastnik Bełchatowa nie zdołał jednak precyzyjnie strzelić.

Górnik przyjął postawę wyczekującą i ... opłaciło się. W 38. minucie Brzęczek z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne rywali, najwyżej wyskoczył do niej Zahorski i było 1:0. Przed przerwą jeszcze kilka razy pod bełchatowską bramką zrobiło się "gorąco".

Zaraz po przerwie wyproszony został z boiska dyskutujący z sędzią napastnik gości Ujek, co zaostrzyło jeszcze apetyty zabrzan. Wypracowali kilka dobrych sytuacji, ale i goście nie zamierzali się - mimo osłabienia - tylko bronić. Jak się okazało piątek był szczęśliwy dla Zahorskiego. Kwadrans przed końcem spotkania zdecydował się na rajd środkiem boiska, nie dał sobie odebrać piłki i uderzeniem z 16. metrów zmusił do kapitulacji Sapelę.

O pechu może mówić z kolei kontuzjowany obrońca GKS Grodzicki, który w 83. minucie na noszach opuścił boisko. Honorowego gola dla gości mógł zdobyć w końcówce Jarzębowski. Po jego strzale z obrotu w zamieszaniu podbramkowym piłka przeszła obok słupka.

Górnik wygrał szósty z kolei mecz w lidze na własnym stadionie.

Trener GKS, Orest Lenczyk: - W pierwszej połowie grał wicemistrz Polski. Nie spodziewałem się kabaretowego występu jednego aktora dwie minuty po przerwie, który osłabił zespół, kiedy karty były jeszcze na stole. Górnik był na fali, grał na swoim stadionie i mecz dla Bełchatowa się skończył. Drugi gol Zahorskiego odebrał nam szanse na korzystny wynik. Naszym problemem jest to, że nie strzelamy bramek.

Trener Górnika, Ryszard Wieczorek: - Bardzo koncentrowaliśmy się przed tym meczem. Na własnym stadionie nieźle nam szło, rywal był z "górnej półki". Pisało się, że z faworytami sobie nie radzimy. To miało wpływ na początek meczu, który mi się nie podobał. Dziś nie robiliśmy takich błędów jak ostatnio w Kielcach. Większa była dyscyplina taktyczna.

Typowanie wyniku:

Aż 129 z 412 osób prawidłowo odgadły rezultat meczu: MICZ, adam1983, 23mimi23, MaXKSG, zolwik, darekschalke, marcin0114, strzala, Medrzec1948, bobeKSG, Pachol, doktoros, tomszi, wafello899, Szyma, 94ginger94, Marcin31, bart19921992, torcida93, capo1991, ibi92, damian torca, Żabolek, Pori1992, Siupek, wilku, psobek, Rezzo, pavl83, alanek ksg, skolud, Ptasior, tutus24, karliksg89, sielanooo, BhutanPL, Kermit, topie3103, blezu, sabinkasg, stydziuksg, mody24tg, guti944, paolo13, grycu, gierek_ksg, tatar70, maszek, AnDrE, blaami, szczurek, Young81, DaroKSG, 19mati48, bedra, vip0089ksg, tilek92, martin3000, majsterkasa, mucha, mody_burek, mirsto, schalkowiec, endriu_sz, Baku, mariusz, Aśka, endriuzabrze, ule, siara85, ALF, any69, DAMIAN z KSG, żyrandol, dvdi, gielzik, boss67, epiotr3, esiu -waryniol, nowakowski_1975, stiv, torcida25, Górski, Juretzki, DENKOL, mody101, Duryn, G*E*R*B*E*R, zibi10011977, Zul, Kutecka 24, lasman, Andy_63, Darek G, kaz34, bananlsvc_KSG, Aaron, fazis, krolik85, swirek85, kuba10, david_ksg, snajper53, chudyksg, albin47, rambo, Norbi360, marcin, woody, Busło, daxel-KSG, Adi89, loki1991, nimnul, Kubek1948, lipa, veron, lyzwa_ksg, __R_o_z_A__, prokop, bruno, sosnica, piotrex, kympa84, Rutek_KSG, olin, misiek1209, zbanialyksg, Mariusz T, ambo, dakotan. typowanie