Górnik Zabrze

    4:0

 

Polonia Bytom

Jarka 1'
Jarka 24'
Jarka 29'
Gierczak 38'
Stano -
Peskovic
Jarczyk
Pazdan
Smirnovs
Papeckys
Gołoś
Gierczak (76. Danch)
Brzęczek
Madejski (56. Malinowski)
Zahorski
Jarka (66. Ruszkul)
SKŁADY

Żmija
(46. Wolański) Sojka
Jurczyk
Stano
Marcinkowski
Mróz
(46. Trzeciak) Owczarek
Grzyb
Radzewicz
(58. Zieliński) Podstawek
Mężyk
  SĘDZIA:
Mirosław Górecki (Katowice)
 
  WIDZOWIE:
20000
 


Jarka show! Derby dla Górnika!

W spotkaniu 7. kolejki Orange Ekstraklasy Górnik Zabrze rozgromił przed własną publicznością Polonię Bytom 4:0 (4:0).

20 lat czekali kibice obu drużyn na ekstraklasowy mecz Górnika z Polonią. Czas minął, ale wynik się nie zmienił. Znów zabrzanie wygrali 4:0.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się w sposób wymarzony dla gospodarzy. Prowadzenie objęli już w 29. sekundzie. Jarka strzelił ponad wysuniętym Żmiją i bytomski bramkarz skapitulował. Zabrzanie atakowali dalej. Obrona Polonii grała bardzo niepewnie. W 14. minucie zostawiony bez opieki w polu karnym gości Zahorski trafił jeszcze w bramkarza, ale już 10 minut później było 2:0. Jarka nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Żmiją, a w kolejnej akcji podwyższył wynik po podaniu Brzęczka.

Poloniści nie umieli wykorzystać osłabienia defensywy Górnika (nie grali Tomasz Hajto i Mariusz Pawelec), bo rzadko przebywali z piłką pod bramką gospodarzy. W 38. minucie kapitan zabrzan Brzęczek znów dobrze podał, a "egzekucji" dopełnił Gierczak. Po przerwie gospodarze grali spokojnie kontrolując przebieg wydarzeń.

Mniej spokojnie było w sektorze zajmowanym przez bytomskich kibiców. Już przed meczem atakowali ochroniarzy, uspokoili się dopiero po akcji policjantów, którzy użyli armatek wodnych i gumowych kul. Mecz mógł się skończyć wyższym zwycięstwem Górnika. W doliczonym czasie gry Polonię po strzale Dancha uratowała poprzeczka.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Trener Polonii Dariusz Fornalak: - Żartując mógłbym stwierdzić, że drugą połowę zremisowaliśmy. A poważnie - pozostaje mi tylko przeprosić naszych sympatyków za widowisko, jakim ich uraczyliśmy. Górnik wygrał zasłużenie.

Trener Górnika Ryszard Wieczorek: - Na pewno szybko zdobyta bramka ustawiła nam spotkanie. Już dzień przed meczem widziałem u moich zawodników wielką mobilizację i chęć wygranej. Czasem jednak różnie bywa z realizacją. W pierwszej połowie byłem dumny z moich piłkarzy. Strzelili cztery gole, pokazali sporo ciekawych akcji. W drugiej części staraliśmy się kontrolować grę, mamy bowiem świadomość, że w ciągu trzech tygodni rozegramy siedem meczów. Trzeba więc rozważnie rozłożyć siły. Debiutujący w ekstraklasie Pazdan zagrał na stoperze jak profesor.

źródło: PAP

Statystyki:

Górnik - Polonia
14 strzały 11
8 celne 5
11 faule 15
1 słupki i poprzeczki 0
3 spalone 0
4 rzuty rożne 5

Copyright © 2001-2007 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.