(46. Dudzic) Witkowski
Jacek Walczyński (Lublin)

3000

Awans się oddalił

Górnik Zabrze przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Ekstraklasy z Cracovią Kraków 0:1 (0:0). Kluczowa dla losów spotkania była 43. minuta. Wówczas drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał lewy obrońca gospodarzy - Mariusz Magiera.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando zabrzan. Świetną partię w barwach Górnika rozgrywał Marko Bajić, który zagrał kilka znakomitych prostopadłych piłek, a w 27. minucie był bliski zdobycia bramki, lecz futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. Niestety po raz kolejny rozczarował swoich kibiców Dawid Jarka, który mimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafił pokonać bramkarza gości.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania Mariusz Magiera w nieprzepisowy sposób powstrzymywał wybiegającego na wolne pole Witkowskiego i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Trener Wieczorek był zmuszony w przerwie zmienić ustawienie taktyczne zespołu, stąd też na boisko w miejsce Jarki wszedł defensywnie usposobiony Tadas Papeckys.

Podopieczni Stefana Majewskiego jednak bezlitośnie wykorzystali liczebną przewagę i za sprawą młodego Bartłomieja Dudzica objęli prowadzenie w 49. minucie. Górnicy walczyli do końca z Cracovią, jak równy z równym, niemniej jednak nie udało im się już pokonać Sławomira Olszewskiego. Na szczególne słowa uznania zasługuje rutynowany obrońca gospodarzy - Tomasz Hajto, który wielokrotnie zapędzał się pod pole karne rywali, pokazując przy tym niezwykłą wolę walki i sportową nieustępliwość.