Zahorski
Marek Mikołajewski (Ciechanów)

4000

Z mistrzem na remis

W spotkaniu 14. kolejki Orange Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował w Lubinie z miejscowym Zagłębiem 1:1 (0:0).

Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej, który Zagłębie rozgrywało na własnym stadionie. Rozpoczął się jednak w trudnych warunkach. Przez pierwsze 10 minut spotkania padał śnieg, który zdecydowanie utrudniał efektywną i efektowną grę.

Piłkarze obu drużyn zaczęli dość sennie, a na pierwszy strzał w światło bramki kibice musieli czekać do 15 minuty, kiedy to po dwójkowej akcji Piotra Madejskiego i Jerzego Brzęczka na bramkę bronioną przez Aleksandra Ptaka strzelał Brzęczek. Bramkarz Zagłębia nie dał się jednak zaskoczyć. W 23 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Dawid Jarka, ale Michał Stasiak doskonałą interwencją w ostatniej chwili wybił piłkę.

Akcja ta podrażniła piłkarzy Zagłębia, którzy zaczęli grać szybciej i powoli przejmowali inicjatywę, jednak częste faule piłkarzy Górnika nie dawały szans na wypracowanie dogodnej sytuacji.

W 33. minucie mogło być 1:0 dla Zagłębia. Po podaniu Dariusza Jackiewicza na czystej pozycji znalazł się Rui Miguel, jednak znakomita interwencja bramkarza gości Borisa Peskovica uratowała Górnika przed stratą bramki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym rezultatem.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Szansę na zdobycie bramki w 47. minucie miał Maciej Iwański, który trafił jednak w Peskovica. Dwie minuty później Michał Goliński oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał.

Od 50. minuty gra obu zespołów stawała się coraz bardziej otwarta. W 53. minucie padła bramka dla Górnika. Nie została ona jednak uznana, a sędzia odgwizdał rzut wolny dla Zagłębia. W 58. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzał Brzęczek, ale Ptak ładnie obronił jego strzał. W 72. minucie, po podaniu Iwańskiego, w doskonałej sytuacji znalazł się Grzegorz Bartczak, jednak ofiarna interwencja Peskovica uratowała zespół z Zabrza przed utratą bramki.

W 84. minucie, po wykonaniu rzutu wolnego i znakomitym rozegraniu piłki, podanie Iwańskiego wykorzystał Rui Miguel i mocnym strzałem pokonał Peskovica.

W 89. minucie, po niegroźnie zapowiadającej się akcji Górnika, Jerzy Brzęczek precyzyjnie uderzył w długi róg i piłka trafiła do bramki obok bezradnego Ptaka. Winę za stratę gola ponosi obrona Zagłębia, która pozwoliła Brzęczkowi na wyjście na czystą pozycje i oddanie strzału. Dla Jerzego Brzęczka była to pierwsza od 12. lat bramka strzelona w polskiej lidze.

Ryszard Wieczorek (trener Górnika): - Jest bardzo sympatycznie i przyjemnie nie przegrać na boisku mistrza Polski. Nie przegrać z zespołem poukładanym, z zespołem, który ciągle gdzieś się wzmacnia i był budowany na Ligę Mistrzów. To jest tym bardziej przyjemne, że my jesteśmy dopiero na początku drogi budowania zespołu. Dzisiejszy mecz pokazał, że w mojej drużynie drzemią jeszcze duże możliwości i jest reakcja na straconego gola. W trudnym momencie zespół pokazał charakter i za to, że uczynił to w takim meczu i na boisku mistrza Polski należą mu się duże brawa . Na pewno pierwsza połowa była bardzo wyrównana z dwoma 100% sytuacjami dla każdej z drużyn. Druga połowa w naszym wykonaniu wyglądała słabiej. Lubinianie w drugiej połowie przyspieszyli i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. My na szczęście w bramce mamy Borysa, który dziś dwa, trzy razy bardzo dobrze interweniował. Na pewno jesteśmy dziś zadowoleni, bo widać, że nasza dyspozycja rośnie.

Rafał Ulatowski (trener Zagłębia): - Ostatnie minuty dają Zagłębiu dużo szczęścia w ostatnich meczach. Tym razem było blisko, ale się nie udało, zabrakło determinacji. Jestem jednak zadowolony, bo widać, że charakter wraca do drużyny.

źródło: PAP / ASInfo

Typowanie wyniku:

60 z 429 osób prawidłowo wytypowało wynik spotkania: Rezzo, musik, pavl83, adamk7907, siwy1948, Zul, bartek92, fryza444, KiceKSG, h.rudi, tatar70, rizzo, pilar, carlos66, BukRudy, korzyniu87, MGT 1948, misiek1209, marek76, mirsto, Darek G, artur1984, KSG TORONTO, gubernatorr, puc, siara85, KOWOL, JOSE, dejk, schalkowiec, mody101, adam_77, martin3000, michael01, sloniu11, edi menden, topie3103, Saintowy, helmut, owen, david_ksg, corner, piotreknl88, lolus69, recycling, kono, kubuś, kris.m, maczo, igor-e 69, paolo13, Young81, gadam, snajper53, gornikking, 94ginger94, dojo1, penn_y, Hanys, lenin. typowanie