Piotr Wasielewski (Kalisz)

WIDZOWIE:
4000

Pewne zwycięstwo

W Sosnowcu tradycji stało się zadość. Zagłębie Sosnowiec już 24 lata nie potrafi ograć Górnika Zabrze. Tym razem nad Brynicą rozpędzeni zabrzanie wygrali 2:0.

W rundzie jesiennej koszmarem sosnowiczan był Dawid Jarka, wiosną znakomity mecz rozegrali weteran Jerzy Brzeczek i Tomasz Zahorski. Pomocnik Górnika zaliczył strzelił już czwartą bramkę w tym sezonie. Znienawidzony w Sosnowcu za dezercję przecz meczem z Lechem Boris Pesković już 365 minut zachowuje czyste konto. Piłkarze Ryszarda Wieczorka kryzys z początku rundy mają już daleko za sobą. Mecz w Sosnowcu był już czwartym spotkaniem bez porażki. Zagłębie jest już praktycznie trzecioligowcem...

Stawka spotkania była - przynajmniej teoretycznie - mizerna, bowiem Zagłębie po rocznym pobycie w ekstraklasie opuszcza ją, a zajmującym bezpieczne miejsce w tabeli gościom też nie zostało wiele do "ugrania" w tym sezonie. Z pewnością sosnowiczanie chcieli zatrzeć złe wrażenie pozostawione w przegranym, słabym meczu z Cracovią w poprzedniej kolejce.

Mimo niewielu ciekawych sytuacji w pierwszej połowie, kibice obu drużyn bawili się na trybunach. Zabrzanie prowadzący atak pozycyjny długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Zagłębia. Za to po jednej z nielicznych kontr gospodarzy bliski pokonania Peskovica był Bednar.

W 30. minucie po raz pierwszy w poważnych "opałach" znalazł się Kopył - z trudem wybił piłkę na róg po strzale Brzęczka. Siedem minut później sosnowiecki bramkarz zderzył się z własnym obrońcą przy wyjściu do dośrodkowania, piłka trafiła do stojącego na linii pola karnego Zahorskiego a ten pewnie posłał ją do siatki. Radość grupy przyjezdnych kibiców wzrosła po kolejnej akcji Górnika. Kapitan gości, Jerzy Brzęczek wykorzystał podanie Gołosia i potwierdził, że potrafi uderzyć z dystansu. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Zagłębia mógł zdobyć... Hajto, ale Pesković nie dał się zaskoczyć.

Zabrzańscy kibice domagali się następnych bramek. I już pięć minut po przerwie wynik mógł się zmienić, choć niezupełnie po ich myśli. "Prezentu" od Hajty przed polem karnym Górnika nie wykorzystał bowiem Bednar. Chwile potem zespół gospodarzy mógł osłabić Berliński. Uderzył w twarz Zahorskiego, ale zobaczył tylko żółtą kartkę.

Walczącym - nie zawsze w zgodzie z przepisami - o gola sosnowiczanom brakowało dokładności. W 59. minucie Cygnar spudłował z kilku metrów, a 10 minut później Bednar nie trafił zza linii pola karnego do pustej bramki. Zagłębie nie oddało w tym spotkaniu celnego strzału.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Trener Górnika, Ryszard Wieczorek: - Trudne są takie mecze, do których przystępuje się w roli faworyta. O tym, że nie można przed spotkaniem w Sosnowcu dopisywać sobie punktów przekonała się Legia. Graliśmy atakiem pozycyjnym zbyt wolno, ale końcówka pierwszej połowy rozwiązała nasze problemy. problemy. W drugiej części wydawało się, że kontrolujemy grę, ale wkradła się w nasze poczynania nonszalancja i dobrze, że gospodarze nie skorzystali z naszych prezentów.

Trener Zagłębia, Andrzej Orzeszek: - Nie byliśmy łatwym przeciwnikiem dla Górnika. Goście mają w swoim składzie tak doświadczonych graczy jak Hajto i Brzęczek, którzy potrafią pokierować drużyną. Nie możemy sobie pozwolić na takie błędy jak ten, po którym straciliśmy pierwszego gola. My nie potrafiliśmy wykorzystać błędów Górnika, a goście skorzystali z naszych i w efekcie wywożą trzy punkty. A my postaramy się godnie i z twarzą pożegnać się z pierwszą ligą.

Typowanie wyniku:

Aż 132 z 323 osób prawidłowo odgadło wynik meczu: vincenzoKSG, szczota68, esiu -waryniol, rafalol07, typergod, wlodek71, vip0089ksg, daymos, adam1983, artchi89, prezes, szczeniak, patryk1, Kamilek_z_KSG__, juras_ksg, fryza444, marek76, Aśka, piotrek666, kulawy, momir, Sulek, DAMIAN z KSG, kusior, djtorman_ksg, Lepper, G*E*R*B*E*R, Dymi_Ksg, sabinkasg, JARO70, Mathus, Medrzec1948, depesz, szs, opel_ksg, zabol-zory, żyrandol, MICZ, mich@uKSG, pawellejek, patyczek, carew17, Jakubksg1, dakotan, mody101, mmatiass, FC.BASTEK, Kamilek1285, mati 97, dvdi, misiek1209, walek, Rutek_KSG, ati z KSg, jasiuknw, Baku, kuba10, mario206, berciol, peniol, torcida25, zbanialyksg, adamwasyl, Leszek_m_ce_ksg, aztif, gielzik, wysza, KarSonG, telenksg, skrzypek, tomek26, wilku, yoyy, luke32, farmer1948, Andy_63, ule, mala, blaami, dami89, JOSE, DuGi KSG, muginekohio, swirek85, mellon, Junior79xxx, Rezzo, puc, hofel, MadiX-Rma, Saintowy, 23mimi23, Blezu, fazis, krzysiek_kibic, tatar70, olek931999, doktoros, zyyga, GrigKSG, Resecik, ytt, DAROKSG, lasman, korzyniu87, chudyksg, Rzemal KSG, sagit, 13pieniu13, tombiksg, Misiu_PM, mirsto, bruno, Żabolek, BartKSGROW, dejk, kekekiler, sancho, godzioksg, ciampel02, gprs94, matrixbit93, camel, adam_77, bartek92, piaseksg, robcioksg, drzewo24, Nikol_P-ce, M.Lachu, toffa, zabol15. typowanie