Arka Gdynia

    -:-

 

Górnik Zabrze

SKŁADY

  SĘDZIA:

 
  WIDZOWIE:

 


Wytypuj wynik meczu
Zamów relację SMS LIVE!

Nad morze po 3 punkty

Kibice nie ochłonęli po Derbowej potyczce z Ruchem Chorzów, a przed piłkarzami Górnika kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Ekstraklasy. Piątek wieczorem zabrzanie zmierzą się z drużyną prowadzoną przez Czesława Michniewicza, czyli Arką Gdynia.

Drużyna z nad morza jest tegorocznym beniaminkiem, który awansował tylko dlatego, że kolejne kluby zostały ukarane degradacjami z Ekstraklasy za aferę korupcyjną. Jednak warto dodać, że Arka właśnie z takiego samego powodu zeszły sezon spędziła w drugiej lidze. „Arkowcy” podobnie jak Trójkolorowi mają ambitne plany, by wciągu 4-5 lat zbudować drużynę na miarę Mistrzostwa Polski, a następnie Europejskich Pucharów. W przeciwieństwie jednak do drużyny Ryszarda Wieczorka, gdynianie mają już zespół wiekowy – tacy zawodnicy jak: Bartosz Karwan, Tomasz Sokołowski, Olgierd Moskalewicz, Dariusz Żuraw czy Andrzej Bledzewski to nie są piłkarze, którzy „pociągną” Arkę za parę lat do sukcesów.

Mimo wszystko Arka w lidze sporo namiesza, bo doświadczeniem boiskowym swoich graczy przerasta niektóre drużyny naszej ligi. Porównując wszystkie formacje obu drużyn wychodzi na remis. Bramkarze posiadają podobne umiejętności (Arka: Bledzewski/Witkowski, Górnik: Nowak/Vaclavik), obrona z lekkim wskazaniem na Arkę (usposobienie ofensywne), Pomocnicy: tutaj lepiej wypada druga linia Górnika (doświadczenie oraz reprezentanci Polski: Brzęczek czy Madejski), Napastnicy: mimo wszystko remis – Górnik jak i Arka posiadają w ataku piłkarzy o podobnych parametrach: Zahorski, Pitry (Górnik) oraz Wachowicz, Zakrzewski (Arka). Mimo wyrównanych składów, faworytem tej potyczki jest ekipa Arki Gdynia. Przemawia za nią własne boisko z wypełnionymi po brzegi trybunami oraz chęć pokazania się po rocznej banicji w niższej lidze.

Piłkarze Górnika będą mieli za zadanie zmienić wszystkie prognozy w praktyce i udowodnić kibicom, że są gotowi do walki o pierwszą „piątkę” ligi, a ich remis z Ruchem był wypadkiem przy pracy. Jak sami również zapewniają do Gdyni jadą po 3 punkty. Szykuje się ciekawe widowisko i oby tylko po 90 minutach kibice Górnika mogli ze śpiewem na ustach opuszczać nadmorską miejscowość.

autor: Arivoy

Copyright © 2001-2009 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.