Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

WIDZOWIE:
14000

Zwycięstwo dające nadzieję

W spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy piłkarskiej Górnik Zabrze pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 1:0 (0:0). Zabrzanie przerwali w ten sposób fatalną passę - przez ponad 8 godzin nie potrafili strzelić bramki.

Grający w tym sezonie fatalnie Górnik walczył w sobotę o punkty i zachowanie twarzy wobec kibiców, którzy niezmiennie zapełniają trybuny zabrzańskiego stadionu. Mecz zaczął się z 20-minutowym opóźnieniem. Czekano na kibiców gości, których autokar wpadł po drodze do rowu. Sympatycy "Jagi" na początek meczu i tak nie zdążyli.

Goście - prowadzeni przez byłego piłkarza Górnika Michała Probierza - od początku pokazywali, że też interesują ich trzy punkty. I po kwadransie mogli prowadzić, bo po "główce" Szymona Matuszka piłkę z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Michał Pazdan. Potem Sebastian Nowak obronił strzał Pavola Stano (nominalny obrońca, w sobotę w ataku), Igor Lewczuk trafił ze spalonego, a uderzenie Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego było minimalnie niecelne. Gospodarze odpowiedzieli "bombą" Dariusza Kołodzieja sparowaną z kłopotami przez Piotra Lecha.

W przerwie w szatni Górnika musiało być "ostro", bo podopieczni Henryka Kasperczaka zaczęli druga połowę grając zdecydowanie szybciej. Więcej strzelali, choć początkowo niecelnie. Aż do 54. minuty, kiedy Dariusz Kołodziej z rzutu wolnego pokonał Piotra Lecha uderzeniem z 25 metrów. Ożywiło to widowisko. Szkoleniowiec gości szybko zrobił dwie zmiany i obrońcy Górnika mieli ogromne problemy z zatrzymaniem rezerwowego, bardzo szybkiego i dobrze panującego nad piłką Damira Kojasevica. Wyrównania nie było, za to w 66. minucie Kołodziej znów uderzył z wolnego, tym razem w słupek.

Gospodarze wiele zawdzięczają swojemu bramkarzowi, który wyszedł obronną ręką z pojedynków sam na sam z Mariuszem Dzienisem i Robertem Szczotem. Ostatnie 10 minut przyniosło "obronę Częstochowy" w wykonaniu gospodarzy. Była skuteczna i Górnik odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Trener Jagiellonii Michał Probierz: - Mikołaj był dziś w Zabrzu. Podarowaliśmy Górnikowi trzy punkty. Nie wykorzystaliśmy paru sytuacji. Taka jest piłka. Zagraliśmy dobre spotkanie i przegraliśmy. Promowaliśmy bramkarza gospodarzy i uczyniliśmy ligę ciekawszą.

Trener Górnika Henryk Kasperczak: - Uff. Nareszcie zwycięstwo. My też zagraliśmy dużo meczów na wyjeździe i nie zdobywaliśmy punktów. Tak jak dziś Jagiellonia. Mecz chcę zadedykować naszym kibicom. Te trzy punkty dają nam nadzieję przed wiosną. Jestem szczęśliwy ze zdobycia punktów i ambitnej gry. W przerwie powiedziałem moim zawodnikom, by zagrali na większym luzie.

Typowanie wyniku:

52 z 312 osób prawidłowo wytypowały wynik meczu: Mazurinho92, kris96, prokop, raf84, KristofKsG, majka, kusior, juzik48, damiano, kamilo1996, pedzel, kadacze, Tomasz, Arti, SsEeBbUuSs, zbyniużory, tk400, pawellejek, M@TI_HARD, johny G, mmatiass, swirek85, mufc, 19MARIUSZ77, tolcio, kulawy, Mario1948, kamyk, drzewoksg, golombex, Bartek92, chudy, harasksg, jareek, beret, waldas, Siwers, Lepek, Mario12, vip0089ksg, Baryla1948, aaabbbccc2, luke32, helmut, michnik, Rafal85, tatar70, 19byNy48, Lepper, any69, Bioły, Cepa.