Moskal
Adam Kajzer (Rzeszów)

16000

Jedna trzecia w kierunku utrzymania

Górnik Zabrze pokonał Odrę Wodzisław 2:0 (2:0) w meczu 28. kolejki ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Henryka Kasperczaka opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Górnicy przystąpili do tego spotkania "zmotywowani" przez swoich fanów. Ci dzień wcześniej odwiedzili piłkarzy na treningu i kazali im założyć koszulki z hasłem "Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zap...". Zgłosili tez swoje "uwagi" co do gry drużyny i w meczu z Odrą chcieli widzieć znaczną poprawę.

Kluczowe dla losów meczu były minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. W 43. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego wynik meczu otworzył Dariusz Kołodziej. Minęło 60 sekund, a kibice w Zabrzu znowu mieli ogromne powody do radości. Robert Szczot ładnie przedarł się prawym skrzydłem i zacentrował w pole karne Odry - Jacek Kowalczyk starał się przeciąć to zagranie, ale uczynił to tak niefortunnie, że "pokonał" własnego bramkarza.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramki, ale żadnej klarownej i gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo.

Górnik pokonał Odrę 2:0 i przedłużył nadzieję na utrzymanie się w Ekstraklasie. Jeżeli Cracovia nie pokona w sobotę wieczorem GKS-u Bełchatów, po 28. kolejce Górnik będzie zajmował miejsce barażowe.

Trener Odry, Ryszard Wieczorek: - Byliśmy przygotowani na to, jak gra Górnik; wiedzieliśmy też, że jest groźny przy stałych fragmentach gry. Niepotrzebny faul i rzut wolny w końcówce pierwszej połowy spowodował, że straciliśmy pierwszą bramkę. A chwilę potem drugą, co ustawiło przebieg drugiej części spotkania. Szkoda, bo przecież były to derby, nastawialiśmy się na ten mecz ale niektórzy moi zawodnicy nie wytrzymali chyba ciśnienia.

Trener Górnika, Henryk Kasperczak: - Zarówno ja, jak i moi piłkarze jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo nie pamiętam już kiedy Górnik opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Chcieliśmy za wszelką cenę wygrać, to zwycięstwo daje nam wiarę przed ostatnimi dwoma bardzo ważnymi meczami sezonu. W piątek przyszli na trening kibice i pomogli nam jeszcze bardziej się umotywować. Z naszymi kibicami bardzo dobrze współpracujemy.

Typowanie wyniku:

104 z 298 osób prawidłowo wytypowały wynik meczu: niwea, robi85_3, 19ruby48, Xalios, mariusz, botiksg, KaMiLeKksg, 19Slonzok48, david_ksg, Strzalka, dlugi ksg, drzewoksg, tawid, Lepper, maszek, 19byny48, 19HALEMBA48, chrizzy, norbi360, gruby406, michnik, ambo, kusior, jaxsg, DawidTorca, 500daniel800, aztif, kocik48, żabol77, danio, M@TI_HARD, BlacKSG, paulek68, marcelek, 19mati48, zabol-zory, Adam, krzysiekwksg, bobeKSG, BartKSGROW, dziu75, piku, 2bolo, xxxgupolxxx, FC.BASTEK, SsEeBbUuSs, Kutecka 24, lukaszoooo1, janoo22, peniol, DOZIO16, torca12, chudyksg, tomtomasz, Sasuke, krachol, Adi89, asdfghjkl, bogel, kg48, kolcz1948, pawellejek, pawellejek, ibi92, Lepek, split, Pachol, imiel92, marek76, Baku, majsterkasa, dejk, żyrandol, koza96, Adikos16, sorietas, esiu waryniol ksg, RadeKSG, 19monia48, bedra, lukaszgrabiec7, ciapek, janek59, Ati z KSG, pedzel, zonker, robcioksg, regazzo, IgorCZK, JARO70, MadiX-Rma, vip0089ksg, torcek, 19Ciacho48, mirsto, kekekiler, mody1948, marian06, Szefer, mani, okentes76, radlin, dakotan.