(31. Prędota) Folc
Marcin Szulc (Warszawa)

18000

Nareszcie zwycięstwo!

Górnik Zabrze pokonał w meczu 5. kolejki ekstraklasy Piasta Gliwice 1:0 (1:0). Dla 14-krotnych mistrzów Polski gol Piotra Madejskiego był pierwszym ligowym trafieniem w tym sezonie, który dał zarazem pierwsze zwycięstwo.

Wrzesień jest dla Górnika niezwykle burzliwy. Z posadami pożegnali się kolejno trener Ryszard Wieczorek, prezes Ryszard Szuster i dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański. W niedzielę zabrzanie wygrali pierwszy mecz w sezonie strzelając przy okazji... pierwszą bramkę w tych rozgrywkach.

Drużynę gospodarzy w meczu przeciwko beniaminkowi z Gliwic poprowadził "awaryjny" szkoleniowiec Marcin Bochynek. Zamykający tabelę zabrzanie potrzebowali punktów jak powietrza, żadnego szturmu jednak na początku nie przypuścili. Dopiero w 11. minucie prawą stroną uciekł gliwiczanom Grzegorz Bonin, dośrodkował na pole karne, a Piotr Madejski płaskim strzałem pokonał Grzegorza Kasprzika.

Potem gospodarze mieli jeszcze dwie wymarzone okazje, by podwyższyć prowadzenie. Najpierw Przemysław Pitry przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Piasta, a potem Tomasz Hajto spudłował z rzutu karnego po faulu Rafała Andraszaka na Boninie.

W 42. minucie sędzia na 10 minut przerwał grę z powodu niewielkich zakłóceń porządku kibiców na trybunach, a piłkarze spędzili ten czas w szatni. Po zaprowadzeniu porządku na widowni mecz był kontynuowany.

Po przerwie gliwiczanom bardzo się spieszyło do wyrównania, gospodarze wyraźnie nie byli zadowoleni ze skromnego prowadzenia. Nie przełożyło się to na jakość widowiska. Walki (często w parterze), niecelnych podań było sporo, akcji i sytuacji pobramkowych - zdecydowanie mniej. Piast mógł wyrównać w 72. minucie, ale po strzale Adama Banasia zabrzan uratował słupek. 10 minut później do własnej bramki o mały włos nie trafił obrońca gości Daniel Chylaszek. Na tym - i tak niewielkie - emocje się skończyły. A kibice Górnika skandowali nazwisko Henryka Kasperczaka, który w najbliższych dniach ma objąć zespół.

Trener Piasta Marek Wleciałowski: "Zespół Górnika zdobycie trzech punktów zawdzięcza w dużej mierze swoim kibicom. Atmosfera i doping spowodowały, że mój zespół nie zagrał na początku jak zakładaliśmy. Pokazaliśmy charakter, ale wyrównać się nie udało".

Trener Górnika Marcin Bochynek: "Bardzo chcieliśmy dziś wygrać. Na pewno inaczej potoczyłyby się losy spotkania, gdyby Hajto wykorzystał rzut karny. Cieszę się z trzech - ciężko wywalczonych - punktów".

źródło: PAP

Typowanie wyniku:

44 z 352 osób prawidłowo odgadło wynik meczu: Tolcio, alfer, adriano89, bobeKSG, michalpl14, Rzemal KSG, swirek85, korzyniu87, chudy, juzik48, artchi89, olovek, micol, wielap, robo16, Ati, KSGliwice, schalkowiec, prokop, KristofKSG, Gyno87, dawidmichen, raf84, karlikłagole, any69, lukas1980, SsEeBbUuSs, kusior, matitgz, bogesnr1, Adam, helmut, h.rudi, KoNrIoKSG, luke32, obel, ati z KSg, Rafal85, kamilo1996, Aśka, Leszek_m_ce_ksg, raki.