Zieliński
Artur Radziszewski (Warszawa)

18000

Nareszcie!

W meczu 24. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 2:0 (0:0) w derby Śląska Polonię Bytom.

Było to piąte ligowe zwycięstwo zabrzan w tym sezonie. Wynik meczu otworzył w 52. minucie Adam Banaś. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Dawid Jarka. Obydwaj zdobyli po trzecim ligowym golu.

Wydawało się, że zabrzanie stojący o krok od spadku powinni się od pierwszego gwizdka "rzucić" na rywali. Nic takiego się nie wydarzyło. Bytomianie spokojnie się bronili, a po silnym uderzeniu Przemysława Pitrego w 34. minucie uratowała ich poprzeczka. Zespół trenera Jurija Szatałowa nie przyjechał do Zabrza tylko przeszkadzać rywalom. Goście przeprowadzili kilka szybkich akcji i po jednej z nich w 44 minucie mogli prowadzić. Rafał Grzyb wykorzystał niezdecydowanie zabrzańskiej obrony, strzelił, a piłka po słupku opuściła boisko.

Po przerwie zabrzanie zagrali tak, jakby w przerwie trener Henryk Kasperczak "wymienił im baterie". Szybko przyniosło to efekty. Już po siedmiu minutach Górnik prowadził, bo po dośrodkowaniu Dariusza Kołodzieja bramkarz i obrońcy Polonii dopuścili do strzału Adama Banasia. W kolejnej akcji sytuacji sam na sam z Michalem Peskovicem nie wykorzystał Dawid Jarka. Potrzebował 6 minut na rehabilitację. Pesković w zamieszaniu podbramkowym nie zdołał złapać piłki i po chwili wyjmował ją z siatki. Kwadrans przed końcem Jarka mógł podwyższyć wynik - po rzucie wolnym Roberta Szczota strzelał głową z trzech metrów i... trafił w słupek.

Trener Polonii Jurij Szatałow: Na pewno zdecydowanie łatwiej ocenić pierwszą, wyrównaną połowę. W drugiej Górnik grał długimi piłkami, my popełniliśmy błędy, w pięć minut straciliśmy dwa gole i szybko dla nas mecz się skończył.

Trener Górnika Henryk Kasperczak: W trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, fantastyczna była reakcja zespołu w drugiej połowie. W pierwszej byliśmy jacyś spętani i nie graliśmy tego, co założyliśmy. Potem zmieniliśmy taktykę i to przyniosło skutek. Jarka dostał dziś ode mnie szansę i ją wykorzystał. Wreszcie wygraliśmy wiosną na swoim stadionie.

Typowanie wyniku:

Aż 139 z 361 osób prawidłowo wytypowało wynik meczu: berbat14, bergmann, topie3103, krzychu1985, DawidTorca, Baku, pedzel, jimmyjoe1, marcelek, michnik, Lepek, pawlik, adamwasyl, bedra, okentes76, Pachol, damianp9, erix94, kamillo91, adam_77, zul, fufciak93, paczka92, glutek1000, IGOR 84, tmx, Kutecka 24, kolcz1948, sebek198264, Martin3000, marre, asdfghjkl, maszek, kasztaniak14, 19ByNy48, yetinb, benedykt, boss67, dexteross, kedzierz, bombel.0678, majka, 2bolo, kolcz1948, Giraa, fenix, regazzo, KoNrIoKSG, kaczor93, Filo_kamil, blazej92, Aśka, majsterkasa, Camill88_KSG_, Tomik3, matir23, mody dino, RadeKSG, esiu waryniol ksg, DaroKSG, david_ksg, itusiek, wielap, S!zE, urania, luki, stabol, camel, janoo22, kaladze, torcek, żabol77, kulaksg, pasztecik, mody1948, swirek85, malina83, 19mati48, kruku, lasman, dakotan, Krzycholek M-ce, bruder5475, DJDAN14, AdriAnO, bobeKSG, marcinksg, dawidkol, żyrandol, hassan, G*E*R*B*E*R, kulawy, majka, kylo1972, artur1984, peniol, cepa, dandi, bartek92, SsEeBbUuSs, paolo13, jabolksg, BlacKSG, adam1983, schalkowiec, dojo1, Xpert, prokop, 19Slonzok48, __edson__, penn_y, czamil, Adi89, Szefer, 500daniel800, 92krowaKSG, Sasuke, dawidksg1, Andee, guluu, Marcinos132, johny G, raf84, korzyniu87, tigo, beyker111, mani, DOZIO16, kamyk, ati z KSg, stumar, zibi10011977, czabam, bieras, 19piotr48, ibi92, jaxsg, tomek26, kekekiler, mich@uKSG, lipa1337, ywald73, krystian KSG.