Górnik Zabrze

         0:1

 

Polonia Warszawa

Mąka 89'
- Pazdan
- Szczot
Nowak
Bonin
Banaś
Pazdan
Magiera
Szczot
Strąk
Kołodziej (65. Kizys)
Przybylsk
Madejski (85. Gancarczyk)
Jarka
SKŁADY

Przyrowski
(60. Lazarevski) Piątek
Jodłowiec
Skrzyński
Zasada
(77. Mąka) Mierzejewski
Trałka
Majewski
Lato
Ivanovski
(63. Chałbiński) Gołębiewski
  SĘDZIA:
Tomasz Mikulski (Lublin)
 
  WIDZOWIE:
22000
 


Górnik spada do I ligi

Górnik Zabrze przegrał 0:1 z Polonią Warszawa w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy. 14-krotny mistrz Polski pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową po raz pierwszy od 31 lat.

O tym jak ważny był to mecz dla broniącego się przed spadkiem Górnika mogło świadczyć zapełnienie trybun 45 minut przed pierwszym gwizdkiem. Gospodarze w pierwszej połowie próbowali atakować, ale na próbach się kończyło. Jedynie strzał głową Dawida Jarki w 34. minucie mógł sprawić niejakie kłopoty warszawskiemu bramkarzowi.

W drugiej połowie to goście, mimo że grali bez takiej presji jak Górnik, konstruowali groźniejsze akcje i byli bliżsi objęcia prowadzenia. W 81. minucie zdobyli nawet gola, ale sędzia go nie uznał, bowiem Daniel Mąka był na spalonym.

Kilka minut później bohaterem Zabrza mógł stać się Grzegorz Bonin, ale przegrał sytuację sam na sam z Przyrowskim. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 89. minucie, kiedy to strzałem z pola karnego Nowaka pokonał Daniel Mąka, spychając Górnika do pierwszej ligi.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Trener Polonii, Jacek Grembocki: Grałem w Górniku przez osiem i pół roku i dużo temu klubowi zawdzięczam. Dziś zagraliśmy przeciwko dobrej drużynie, prowadzonej przez znakomitego trenera. Wreszcie uśmiechnęło się do nas szczęście, po raz pierwszy od kiedy prowadzę zespół.

Trener Górnika, Henryk Kasperczak: Ja tak radośnie nie mogę się wypowiadać. Jestem smutny, że nie udało się dzisiaj postawić kropki nad i, wygrać meczu i utrzymać się w ekstraklasie. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i straciliśmy gola. Za to, co się stało, biorę odpowiedzialność, ale nie ma na dziś tematu rozmowy o mojej dalszej pracy w klubie. To wymaga zastanowienia. Chcę w imieniu swoim oraz całej drużyny przeprosić naszych wspaniałych kibiców za to, że w przyszłym sezonie będą oglądali mecze I-ligowe.

źródło: PAP

Copyright © 2001-2009 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.