Mariusz Żak (Sosnowiec)

WIDZOWIE:
2500

Zero poprawy

W niedzielnym meczu 2. kolejki Pucharu Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Odrą Wodzisław 1:3.

Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 25. minucie Dariusz Kołodziej. Była to pierwsza bramka dla Górnika w oficjalnym meczu od... ponad ośmiu godzin. "Górnicy" nie cieszyli się jednak długo ze zwycięstwa. Już minutę później było 1:1, po tym, jak wyrównał Arkadiusz Aleksander.

W drugiej połowie meczu do bramki zabrzan ponownie trafił Aleksander. Wynik spotkania ustalił w 60. minucie Damian Seweryn. Co ciekawe, obaj pogromcy Górnika byli kiedyś w Zabrzu niechciani.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Janusz Białek (trener Odry): - Było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Spodziewaliśmy się trudnego spotykania i taki wbrew pozorom ten mecz był. Moi piłkarze dużo musieli się nabiegać, by osiągnąć tak korzystny rezultat. Cieszy gra, cieszą ładne bramki i stworzone sytuacje, choć nie wszystkie zostały wykorzystane. Po takim meczu będę się miał do czego przyczepić.

Marcin Bochynek (Górnik): Przegraliśmy ten mecz najmniejszym nakładem sił. Nie może być tak, że na piątym metrze nie kryje się zawodnika! Trzecia bramka - przyznam szczerze, że w życiu takiej nie widziałem. Nie rozumiem zachowania piłkarzy Górnika, postawa przy trzeciej bramce dla Odry jest nie do przyjęcia. Rozmawialiśmy o czymś innym, zawodnicy wiedzieli że to są derby, że w Odrze gra kilku zawodników, którzy chcieli się w Zabrzu pokazać. Ostrzegałem przed tym. Denerwuje mnie nonszalancja i zgubna pewność siebie.