Górnik Zabrze

    2:0

 

Polonia Bytom

Wodecki 61'
Broniewcz 68' - sam.
- Gajewski
Nowak
Pavlenda
Danch
Smirnovs
Gancarczyk
Rivas
Markowski
Kiżys
Kołodziej
Wodecki
Gajewski (76. Grajek)
SKŁADY

Kiełpin
Basta
Bażik
Broniewicz
Komorowski
Tomasik
Kral
(46. Grzyb) Przybylski
(61. Robaszek) Wolański
Zieliński
(57. Zabłocki) Podstawek
  SĘDZIA:
Adam Kajzer (Rzeszów)
 
  WIDZOWIE:
2000
 


Rewanż za ligę udany

W Pucharze Ekstraklasy, inaczej niż w lidze, Górnik okazał się lepszy od Polonii. Grającym w rezerwowym składzie zabrzanom pochwały należą się jednak tylko za drugą połowę.

Zaledwie czterech graczy wziął na ławkę rezerwowych Henryk Kasperczak. Co więcej, spośród nich tylko Tomasz Laskowski z doświadczeniem w ekstraklasie. W wyjściowej jedenastce znanych nazwisk już nie brakowało, ale tworzyli ją przede wszystkim piłkarze, którzy ostatnio grali mniej lub wcale. Bardziej zbliżony do optymalnego skład wystawił Marek Motyka. Były szkoleniowiec zabrzan - tak jak sobie wymarzył - został przywitany na Roosevelta oklaskami.

Na brawa zasłużyli sobie piłkarze Górnika, ale tylko za drugą połowę. Do przerwy to jedenastka z Bytomia prezentowała lepszy futbol. Bramce Seweryna Kiełpina zabrzanie zagrozili właściwie tylko raz, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Dariusz Kołodziej. Na nieszczęście gości bez zarzutu między słupkami spisywał się Sebastian Nowak, który bronił strzały Grzegorza Podstawka i Michała Zielińskiego. Popularny "Zielu" w dwóch sytuacjach padał w "szesnastce" po starciach z rywalami, by po chwili rozkładać ręce w geście protestu wobec braku reakcji sędziego. Przyjezdni grali swoje, a o "drugim garniturze" Górnika można powiedzieć jedynie tyle, że do przerwy marnował swoją szansę na przekonanie do siebie Kasperczaka.

Po zmianie stron role się odwróciły. Zabrzanie w końcu wzięli się do roboty. Gdy stadionowy zegar wybił kwadrans drugiej odsłony, Willy Rivas idealnie dośrodkował z prawego skrzydła, a Marcin Wodecki posłał piłkę obok bezradnego golkipera Polonii. Kiełpin może mówić o sporym pechu, bo niebawem przyszło mu wyjmować piłkę z siatki po strzale, którego... w ogóle nie powinno być. Jacek Broniewicz w sobie tylko znany sposób podarował gospodarzom drugie trafienie, które rozstrzygnęło o końcowym wyniku.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Marek Motyka (trener Polonii): Gratuluję gospodarzom wygranej. Do przerwy mieliśmy przewagę, ale w futbolu trzeba wykorzystywać sytuacje podbramkowe. To potrafił dzisiaj tylko Górnik. Pierwsza bramka naprawdę piękna. Druga to już kuriozum.

Henryk Kasperczak (trener Górnika): Jestem naprawdę zadowolony, zwłaszcza z drugiej części spotkania. Dałem dziś szansę piłkarzom, którzy zazwyczaj grzeją ławę i pokazali, że można na nich liczyć. Największą radość sprawiła mi pierwsza bramka.

Typowanie wyniku:

Aż 99 z 228 osób prawidłowo wytypowało rezultat spotkania: MICZ, Martin3000, tigo, Gyno87, KosikWrK, h.rudi, berciol, matir23, tomano, gielzik, Aśka, zAImQ, Best, wardal, G*E*R*B*E*R, lasman, Krzycholek M-ce, damiano, KristofKSG, żyrandol, schalkowiec, TOUDI83, majka, topie3103, raf84, SsEeBbUuSs, lolo, janoo22, kekekiler, snajper53, michal1ksg, mmatiass, matek690, KasieniaKsg, kulawy, igor-e 69, any69, folerk, misiek1209, FC.BASTEK, mich@uKSG, dolar1948, czamil, MłodyŻabol, mody101, zabol-zory, Wielunio, żabol77, Pori1992, sebek198264, janek59, Rejniak_Redyna_KSG, luke32, harasksg, Kutecka 24, spokojnykibic, jaxsg, dwiestronyhistorii, Lepper, pedzel, mani, Mariusz T, DaroKSG, polny, zbanialyksg, ochel, maczo, tk400, lipa1337, niwea, mody_burek, alanek, asey, Pachol, Rossoneri, dawko 14, michnik, gothic, Rzemal KSG, korzyniu87, Adrian, damian170782, KoNrIoKSG, sebus, Arti, skotizabrze, bruno, alfer, poldik, kowol15, krzysiekwksg, dlugi ksg, esiu -waryniol, Mario12, kris96.

źrodło: SportSlaski.pl / własne

Copyright © 2001-2008 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.