Polonia Bytom

0:2 

 

Górnik Zabrze

Furczyk 25'
Zahorski 42'
- A. Nowak
Kiełpin
Hricko (54. Basta)
Klepczyński (46. Dziółka)
Broniewicz
Sokołenko
Szczur (55. Nazar)
Grzyb (46. Bażik)
Wolański
Tomasik
Mielec (59. Wojsyk)
Podstawek (46. A. Nowak)
SKŁADY

S. Nowak
Gancarczyk
(46. Szymura) Krotofil
Pazdan
Papeczkys
(46. Malinowski) Zahorski
Danch
Furczyk
Kołodziej
(46. Gajewski) Pitry
Wodecki
  SĘDZIA:
Artur Radziszewski (Warszawa)
 
  WIDZOWIE:
500
 


Zwycięstwo na pożegnanie z pucharem

We wtorkowym spotkaniu grupy B Pucharu Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 2:0 w Bytomiu tamtejszą Polonię, ale mimo tego, nie awansował do ćwierćfinału. W równolegle rozgrywanym meczu Odra Wodzisław podzieliła się punktami z Ruchem Chorzów i to właśnie dwa ostatnie z wymienionych zespołów uzyskały przepustki ze "śląskiej" grupy do dalszego etapu.

- Źle, jeśli nie wszystko zależy od ciebie samego. Pozostaje niedosyt... - żałował pomocnik Górnika, Marcin Wodecki. Losy meczu rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą. Najpierw po strzale Damiana Furczyka błąd popełnił Seweryn Kiełpin, który praktycznie sam wrzucił sobie piłkę do siatki. Wkrótce indywidualną akcją popisał się Tomasz Zahorski, który minął obrońcę Polonii, ograł bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

Górnik zakończył rozgrywki na 3. lokacie, choć zdobył tyle samo punktów co prowadzący duet.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Henryk Kasperczak (Górnik): Chciałbym zwycięstwo zadedykować klubowi i kibicom. Cieszymy się z tego że wygraliśmy i z dwóch zdobytych bramek. Uważam, że mecz był prowadzony w szybkim tempie, na dobrze przygotowany boisku. Życzyłbym sobie, żeby to był mecz mistrzowski, bo punkty są nam bardzo potrzebne. Myśleliśmy o awansie do ćwierćfinału, ale wiemy, że się nie udało. Trzeba się teraz dobrze przygotować do meczu z Bełchatowem.

Marek Motyka (Polonia): Nie będę ukrywał, że potraktowaliśmy ten mecz inaczej niż Górnik. Grał zespół złożony z zawodników zdrowych i tych, którzy nie zagrają w jutrzejszym sparingu. Dokoptowaliśmy kilku testowanych piłkarzy i będziemy mieli teraz ciekawy materiał do analizy. Szkoda, że Górnik tak łatwo wywiózł stąd punkty, za łatwo zabrzanie zdobyli dwie bramki. Nie ukrywam, że naszym głównym celem jest zwycięstwo w meczu ligowym z Piastem Gliwice, bo chcielibyśmy się pożegnać z publicznością zwycięstwem. Z podniesionymi głowami będziemy mogli wówczas powiedzieć, że jesień dla nas była bardzo dobra.

źrodło: ASInfo / Sport / gornikzabrze.pl

Copyright © 2001-2008 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.