Dolcan Ząbki

   0:1

 

Górnik Zabrze

Zahorski 78'
- Dadacz
- Hinc
- Zapaśnik
- Ziajka
Przybylski -
Misztal
Unierzyski
Dadacz
Hirsz
Gabrusewicz
Kostrubała (12. Grajek)
Stańczyk (29. Zapaśnik)
Ziajka
Kosiorowski
Hinc
Wielądek (64. Kułkiewicz)
SKŁADY

Nowak
Danch
Pazdan
Banaś
Magiera
Przybylski
Strąk
(71. Cebula) Balat
(35. Szczot) Wodecki
Zahorski
(88. Pitry) Świątek
  SĘDZIA:
Hubert Siejewicz (Białystok)
 
  WIDZOWIE:
1500
 


Górnik znowu w Ekstraklasie!

Po roku przerwy piłkarze Górnika ponownie zagrają w Ekstraklasie. W 33. kolejce I ligi zabrzanie pokonali na wyjeździe 1:0 (0:0) Dolcan Ząbki i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zwycięską bramkę dla Górnika w 78. minucie meczu strzelił Tomasz Zahorski.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze Dolcanu. Już w 7. minucie groźnie zza pola karnego strzelał Marcin Stańczyk. Podopieczni Adama Nawałki odpowiedzieli w 23. minucie. Adrian Świątek podał na lewą stronę do Marcina Wodeckiego, który popisał się technicznym uderzeniem z ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Rafała Misztala.

Zabrzanie do przerwy dominowali na boisku, ale z ich przewagi niewiele wynikało. Akcje Górnika kończyły się z reguły przed polem karnym Dolcanu, brakowało ostatniego podania.

Od początku drugiej połowy goście mieli inicjatywę, ale nadal brakowało skuteczności. Najbliżej strzelenia bramki w 57. minucie był Tomasz Zahorski. Nie zdołał jednak dołożyć nogi po przypadkowym zagraniu Mariusza Przybylskiego.

Zabrzanie dopięli swego w 78. minucie. Mariusz Magiera podał w pole karne do Konrada Cebuli, który dośrodkował wprost na głowę Zahorskiego. Napastnik Górnika jedynie dopełnił formalności. Dolcan stanął przed szansą wyrównania w 90. minucie, ale strzał Dariusza Dadacza z rzutu wolnego był bardzo niecelny.

Goście byli zespołem lepszym i zasłużenie wygrali. Kolejkę przed końcem rozgrywek I ligi, zabrzanie mogą świętować awans do Ekstraklasy.

Piłkarze Górnika zrobili to, co było ich obowiązkiem. Wobec kibiców, wobec legendy klubu, wobec samych siebie. Styl, w jakim wracają do Ekstraklasy, nie powala jednak na kolana. Górnik doczołgał się do Ekstraklasy.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adan Nawałka (trener Górnika): - Przede wszystkim cieszymy się ze zdobytych punktów, co automatycznie dało nam awans do ekstraklasy. Nie oglądaliśmy się na nikogo, trzymaliśmy wszystko w naszych rękach. Od pierwszych dni przygotowań do rundy taką strategię obraliśmy. Wielu spisywało nas na straty, bo mieliśmy przed wiosną stratę czterech punktów do drugiego miejsca i mieliśmy bardzo trudny terminarz, dziewięć spotkań na wyjeździe i sześć u siebie. Przeżywaliśmy trudne chwile, takie jak porażki, które muszą przede wszystkim być konstruktywnie analizowane, jak w po meczu z Sandecją. Użyłem odpowiednich środków psychofizycznych, aby motorycznie i mentalnie drużyna była na odpowiednim poziomie. Zawodnicy wykonali fantastyczną pracę, która gwarantowała nam, że będziemy zdobywać punkty. Gratulacje dla wszystkich związanych z Górnikiem, również dla kibiców, którzy wierzyli i dopingowali nas cały czas.

Dariusz Kubicki (trener Dolcanu): - Chciałbym pogratulować Górnikowi awansu. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że przegraliśmy z drużyną z ekstraklasy. Zaprezentowaliśmy się godnie i nie przynieśliśmy wstydu klubowi. Szkoda, że ta dobra dyspozycja nie przełożyła się chociaż na zdobycz jednego punktu.

źródło: TVP Sport / Gazeta Wyborcza / dolcanzabki.com

Copyright © 2001-2010 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.