(87. Górski) Kaliciak
Jacek Zygmunt (Jarosław)

14000

Derby przyjaźni dla Górnika

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali u siebie GKS Katowice 2:0 (2:0) w meczu 3. kolejki I ligi. Bohaterem Górnika został Czech Ales Besta, który strzelił bramkę i zaliczył asystę w tym meczu. "Śląski klasyk" obejrzało 14 tysięcy kibiców, którzy zasiedli na trybunach stadionu przy ul. Roosevelta.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Podopieczni Ryszarda Komornickiego dominowali w środku pola. GKS rzadko przedostawał się pod pole karne gospodarzy.

W 20. minucie kontuzji doznał Robert Szczot i kibice Górnika przez moment zadrżeli o wynik spotkania. Pomocnika gospodarzy zmienił debiutujący Ales Besta i już po trzech minutach pokazał po raz pierwszy swoje nieprzeciętne umiejętności.

Wszystko zaczęło się od straty piłkarzy GKS-u. Piłka z lewego skrzydła od Mariusza Magiery powędrowała do Besty, ten wyłożył piłkę na 17 metr do Pawła Strąka, który dokładnym strzałem przy ziemi w lewy dolny róg bramki nie dał szans bramkarzowi gości.

Sześć minut później Besta swój występ okrasił pięknym golem. Nowy zawodnik Górnika nic nie robił sobie z naciskających na niego obrońców "GieKSy", zbiegł z piłką z lewego skrzydła w stronę środka i uderzył idealnie z rotacją w prawy dolny róg bramki zdobywając ślicznego gola w debiucie. Chwilę później Czech mógł powiększyć swoje konto bramkowe, ale tym razem zmarnował pojedynek "sam na sam".

W drugiej części meczu tempo "siadło", choć to Górnik był bliżej zdobycia kolejnego gola. Najbliżej zdobycia bramki w tej części gry był Paweł Strąk, ale tym razem po strzale głową piłka odbiła się od słupka. GKS zupełnie nie miał pomysły na grę w tym spotkaniu.

Górnik wygrał trzecie spotkanie w I lidze i pewnie kroczy po awans do ekstraklasy.

Adam Nawałka (trener GKS): - Gratulacje dla Ryszarda oraz całego zespołu i powodzenia w następnych meczach. Widać, że Górnik jest drużyną, która prezentuje bardzo wysoki poziom i bardzo dobrze poradziłaby sobie w ekstraklasie. Jesteśmy niezadowoleni, bo początek meczu był pod nasze dyktando. Obie bramki straciliśmy po kontrach i to jest nie do przyjęcia, musimy wyciągnąć wnioski. Chłopcy włożyli bardzo dużo serca i są teraz niezadowoleni z porażki, ale zebrali niezbędne doświadczenie i będą robić postępy. Nie składamy broni, choć porażka bardzo boli, ale to musi pobudzić chłopaków. Myślimy już o następnym meczu.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Z wyniku jestem zadowolony, bo my musimy wygrywać i powiększać konto punktowe. Mecz się zaczął tak, jak oczekiwałem, że GKS będzie chciał zagrać do przodu. Pierwsza bramka dla nas padła po bardzo ładnej akcji, druga to zasługa Alesa Besty. W pierwszej połowie powinniśmy rozstrzygnąć ten mecz, bo sytuacji nie brakowało. Do przerwy było OK, a przy tej pogodzie ofensywna gra kosztowała nas dużo sił, obie drużyny nie bardzo kwapiły się do ataku. Niektórzy w mojej drużynie są nie w pełni sił, więc musimy nadrabiać zaległości i grać jeszcze bardziej zdyscyplinowanie. Szkoda, że ta druga połowa nie była interesująca dla kibiców, ale oni i tak mogą być zadowoleni. Trzeba to spotkanie jak najszybciej przeanalizować, zapomnieć i przygotować się do następnego meczu. Co do Besty, to zakładałem, że wejdzie w okolicach 60. minuty, bo nie jest przygotowany na 90 minut gry. Trzeba mieć troszkę szczęścia w grze i on je dziś miał.

źródło: Onet / TVP Sport / gornikzabrze.pl

Typowanie wyniku:

131 z 437 osób prawidłowo wytypowały wynik spotkania: misiek1209, rafeel, arczy90, 19alfik48, subsecreto, regazzo, silwo1948, sebotivi, KarlikŁagole, tomcik12, 19piotr48, artur1984, adikos16, dawid.jwiak, sts90, gumaksg, zul, dariopol, Sasuke, tk400, tomekpl, jimmyjoe1, Baku, misiek1, ibi92, adi1981, JOSE, Mariusz T, Górski, Marcino102, itusiek, Siwers, majsterkasa, kisiel1948, marik1985, poduszka, david_ksg, drzewoksg, Kamyczek, 19Slonzok48, tomtomasz, JARO70, lipa1337, PatryKSG_JZ, dojo1, tatar70, chudyksg, halymbianin, maschock, kristofksg, czabam, saha96, dycool, DawidTorca, robson19791, janusz48, sega, fenix, adam1201, beyker111, boss67, majaKSG, rajmund, DAMIAN z KSG, Golek, awalus, jaxsg, kekekiler, __edson__, Tomasz, grizlli, AmsterdaM, Dan1eeL, MICZ, siekacz, martin1111, haniol, Tomik3, corner, ziroxXx, rumcajs94, peniol, janoo22, komandor, golombex, misia2812, arek1987, damill, luki, MajsterKSG, pawellejek, kibol1948, Thomak, 1991michu, ule, asdfghjkl, waldas, sNaJpErKsG, speedy, romcio***, waldus, okentes76, qrist, Juretzki, Pedro1992, olagola, siwythe72, BlacKSG, kulaksg, RafalTRSL, maniek0079, swirek85, milten32, Darek G, raf84, topie3103, seba8418, 19HALEMBA48, ati z KSg, deemx, maciek_RSL, timuKSG, yorke4, dlg, Rezzo, bomberman89l, sigma_992, daxel-KSG, zabol77, abrams91, robcioksg.