(58. Matus) Rocki
Marcin Roguski (Warszawa)

16000

Zwycięstwo po przeciętnej grze

W spotkaniu 5. kolejki I ligi Górnik Zabrze pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0).

Po pierwszej połowie meczu Górnik prowadził z Podbeskiedziem 1:0. Jednak to "Górale" mieli już w piątej minucie doskonałą okazję. Rocki w dziecinny sposób na prawej stronie ograł Magierę, wysunął futbolówkę do Malinowskiego, a ten minimalnie przestrzelił z kilku metrów. Piłkarze z Zabrza wzięli się do pracy i uzyskali przewagę, którą potrafili udokumentować w 19. minucie. Magiera popisał się 30. metrowym podaniem do Besty, który w sytuacji sam na sam przelobował Merdę.

Zabrzanie rozpoczęli drugą połowę z dużym rozmachem. W 46. minucie Besta z szesnastu metrów chciał przerzucić piłkę nad bramkarzem gości, jednak minimalnie chybił. W 51. minucie pięknym strzałem popisał się Kołodziej, jego uderzenie z trudem obronił Nowak. Podbeskidzie na obcym terenie prowadziło wyrównaną walkę. W 73. minucie Pitry wyszedł sam na sam z Merdą, jednak golkiper gości okazał się lepszy. W 88. minucie Podbeskidzie miało okazję do wyrównania, jednak Osiński strzelił obok bramki.

Górnik wygrał czwarty mecz w sezonie, choć gra zabrzan pozostawia wiele do życzenia. Górnik do liderującej Floty Świnoujście, z którą zagra już w środę, traci 1 punkt.

Marcin Brosz (trener Podbeskidzia): - Myślę, że mecz był ciekawy i szybki, dużo było walki w środku pola i wspaniała atmosfera na trybunach. Tak jak dla mojego zespołu wyzwaniem był przyjazd do Zabrza, tak samo dla naszych fanów. Ale spisali się wspaniale. Górnik zdobył jedną bramkę więcej i dlatego wygrał.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Wygraliśmy zasłużenie, bo mieliśmy więcej sytuacji. Mogliśmy zdobyć bramkę na 2:0, bo właśnie tego zabrakło, żeby móc grać później spokojnie. Traciliśmy dużo piłek, graliśmy nerwowo i to mi się nie podoba. Chciałem jednak chłopaków pochwalić za walkę i zaangażowanie. To była pozytywna reakcja na porażkę w Gorzowie. Mamy jeszcze w tej chwili problemy, niektórzy nie są w pełni sił jak chociażby Madejski, ale zagrał i pochwała dla niego. Myślę, że wkrótce będziemy grać lepiej. Zmiana Pawła Strąka nie była podyktowana jego grą. W starciu o górną piłkę ucierpiał i narzekał na ból w plecach.

źródło: Interia / własne

Typowanie wyniku:

53 z 401 osób prawidłowo wytypowało wynik spotkania: Burek, kulaksg, gianni, qrist, jareek, 92krowaKSG, jaxsg, dejk, haniol, maschock, lipa1337, dino1948, kamilo1996, tatar70, kulawy, robcioksg, Roberto!, topie3103, rajmund, barteksg, rewen, Michał, dojo1, krzysiekwksg, ambo, moosch, zbyniużory, luque88, ziroxXx, raf84, wedrus, wojtaz 8, adikos16, H4llow, kono, wojta, matikksg, dlg, lukaszoooo1, adam_77, kristofksg, edek1993, TOUDI83, JOSE, geopol, zul, szybki510, cafel, daxel-KSG, karlik, misiek1, marik1985, junior79xxx. typowanie