Wasilewski
Grzegorz Stęchły (Jarosław)

6000

Plan wykonany

Kibice Górnika Zabrze otrzymali w niedzielę dwie dobre wiadomości. Sandecja - najgroźniejszy rywal - została rozbita przez Widzew, a ich ulubieńcy pewnie pokonali Stal Stalową Wolę. Takie rozstrzygnięcia przybliżyły ich ukochany klub do powrotu do Ekstraklasy.

To miał być mecz do jednej bramki. Stal straciła już nawet matematyczne szanse na utrzymanie, za to zabrzan miała uskrzydlić porażka Sandecji, dzięki czemu Górnik mógł jej uciec na trzy punkty.

W pierwszej połowie Górnik przeżywał jednak katusze. Co więcej, to właśnie zawodnicy Janusza Białka powinni objąć prowadzenie, ale Paweł Wasilewski w sytuacji sam na sam z Sebastianem Nowakiem trafił w słupek.

Zabrzanie w końcu jednak wymęczyli bramkę. W polu karnym Stali pod koniec połowy znalazł się Przemysław Pitry, po jego uderzeniu piłka odbiła się od nogi Mariusza Myszki i przelobowała bramkarza Stali.

Ta bramka dała zabrzanom w drugiej połowie luz, którego do tej pory brakowało. Ładniejsze, składniejsze akcje przyniosły piorunujący efekt po 52. minucie. Najpierw Adrian Świątek wykorzystał nieporozumienie Daniela Treścińskiego z Zarzyckim i ładnym lobem podwyższył na 2:0.

Chwilę później na tablicy wyników przy Górniku pojawiła się trójka. Adam Banaś mocno, ale płasko huknął z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek, a Wodecki trafił do pustej bramki.

Piłkarze Górnika pod wodzą Adama Nawałki grają coraz lepiej. W tabeli mają już trzy punkty przewagi nad Sandecją, a i bilans bezpośrednich spotkań z najgroźniejszym rywalem jest na korzyść zabrzan. W następnej kolejce jednak trudny test: mecz z ŁKS w Łodzi.

Janusz Białek (Stal): - Tylko połowicznie udał nam się ten mecz. Do przerwy wyglądało to nieźle z naszej strony. Gra była otwarta, stworzyliśmy sytuacje, których nie udało się wykorzystać. Moja drużyna gra do momentu, kiedy wynik jest korzystny. Jak się układa po naszej myśli, to jest to jedyna motywacja do tego, żeby grać dobrze. W drugiej połowie Górnik zdecydowanie górował, grał swobodnie. Chcieliśmy się pokazać z dobrej strony i w pierwszej połowie tak to wyglądało.

Adam Nawałka (Górnik): - Może się wydawać, że zrobiliśmy kilka kroków do awansu i cel jest łatwy do osiągnięcia, ale chociażby pierwsza połowa pokazała, że tak nie jest. Wiele drużyn i piłkarzy właśnie w Zabrzu rozgrywa swoje najlepsze mecze. Wiedzieliśmy, że warunki postawione przez Stal będą bardzo trudne. Liczyła się jednak konsekwencja i spokój w dążeniu do celu. Długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę, ale już w drugiej połowie grało się łatwiej, nerwy nie przeszkadzały w rozgrywaniu akcji. Wyprowadziliśmy w sposób płynny wiele ataków. Cieszą trzy punkty i to, że idziemy dalej do przodu. Widać, że drużyna walczy od pierwszej minuty, pracuje według określonego celu. Odnieśliśmy zdecydowane i w pełni zasłużone zwycięstwo.

źródło: TVP Sport / gornikzabrze.pl

Wyniki typowania:

88 z 291 osób prawidłowo odgadło rezultat meczu: aaaaa1948, drach, lukasz, Dawid12, Tomik3, peniol, frausiol, zabka, dojo1, Boti73, pytlok, matir23, 1991michu, kasztaniak14, lasman, Darwir97, raf84, esiu waryniol ksg, zielony, swirek85, luki, ciapek, *Adi*81, dycool, itusiek, Górski, vip0089ksg, bruno, matiss, Rezzo, kozako89, bobeKSG, raki, Mateusz81, 19WhatsUp48, Zakol, dlg, stabol, Rumcajs97, DAMIAN z KSG, dawid556, deKSG, mg75, 19mala48, vasyil, robcioksg, zabolka19, boss67, micol, kusior, MironKSG, MajsterKSG, TommmTg, kruku, siwy78, benedykt, Tifo 78, paczka92, amol, karlik, kawica, Gyno87, marik1985, adam_77, kamyk, juri, DaroKSG, matikksg, halymbianin, Zbych 71, tomasino74, xXxMaRcInXxXxKSG, Pimpel, Carmello, jaxsg, 19rOBI74, jaro48, 19mariusz77, kulawy, Johny G, Kutecka 24, DawidKSG, mimek1979, Lepek, marki67, bioły, skus, zabol77, xxxgupolxxx, 92krowaKSG, hugo11413, żyrandol, kekekiler, eugeniusz, Maciek_RSL, ghost830, kulaksg, zabol-zory.