Bonin -
Szymon Marciniak (Płock)

3500

Bezbarwna wygrana

Raz zdobytego nie oddamy – takie hasło przyświecało piłkarzom Górnika Zabrze przed wyjazdowym meczem z MKS Kluczbork. Podopieczni Ryszarda Komornickiego czekali siedem kolejek, aby znaleźć się na fotelu lidera Unibet 1. ligi. Po spotkaniu z beniaminkiem zabrzanie utrzymali pozycję lidera.

Gospodarze przystępowali do meczu niezwykle zmobilizowani. Stadion w tym 25-tysięcznym mieście wypełnił się po brzegi, a o wejściówkach w dniu meczu można było tylko pomarzyć.

Początek meczu był bardzo wyrównany i to właśnie gospodarze stworzyli pierwszą groźną okazję. W 11. minucie, po błędzie Sebastiana Nowaka, piłkę w polu karnym przejął Tomasz Kazimierowicz. Na trybunach rozległ się jednak jęk zawodu, bo pomocnik gospodarzy spanikował i trafił prosto w bramkarza.

Sytuacja z 26. minuty długo śnić się będzie Patrykowi Tuszyńskiemu. 19-letni napastnik MKS otrzymał świetne podanie z prawej strony, ale jego uderzenie głową było bardzo niecelne. W odpowiedzi Przemysław Pitry próbował strzelać z dystansu, ale na posterunku był bramkarz Krzysztof Stodoła.

W 34. minucie napastnik zabrzan już się jednak nie pomylił. To wtedy otrzymał idealne podanie od Grzegorza Bonina i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi MKS. Tym samym sprawił sobie rewelacyjny prezent urodzinowy. Dzień wcześniej skończył 28 lat.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Górnika. Sygnał do ataku dał strzelec bramki, Przemysław Pitry. Jego mocny strzał z dystansu nie zaskoczył jednak golkipera Kluczborka.

Gospodarze, podobnie jak w pierwszej połowie, mieli jednak swoje okazje do zdobycia bramki. W 55. minucie dośrodkowanie Adamczyka niemal zaskoczyło bramkarza zabrzan, a chwilę później znakomitą sytuację zmarnował Arkadiusz Półchłopek, który kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku.

Wejście Półchłopka bardzo ożywiło grę gospodarzy. W 77. minucie napastnik MKS miał kolejną okazję do zdobycia bramki. Jego strzał z linii pola karnego minął jednak prawy słupek. Ostatnie minuty to już prawdziwe oblężenie bramki Górnika, któremu udało się jednak obronić korzystny wynik.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Tak jak się spodziewałem, mecz był bardzo ciężki dla nas. Ja takie mecze nazywam "pucharowymi". Gdybyśmy lepiej rozegrali piłkę w kilku akcjach, to do przerwy mogliśmy prowadzić dwiema lub trzema bramkami. Na razie wygrywamy po 1:0 i to w chwili obecnej wystarcza, ale nie jestem zadowolony z gry. W końcówce mieliśmy bardzo dużo szczęścia. Zostawiliśmy rywalowi za dużo miejsca i stąd te sytuacje. Na szczęście Sebastian był dziś dobrze dysponowany i to on uratował nam punkty. Uważam, że gospodarze nie grali źle i urwią punkty na własnym stadionie jeszcze kilku drużynom.

Ryszard Okaj (trener MKS): - W pierwszej połowie graliśmy za nerwowo, strzelaliśmy z 30 metrów, sytuacje przerastały piłkarzy. Prawdziwego mistrza poznać po jednym ciosie i taki oddał Górnik. Naszą bolączką jest marnowanie sytuacji 100-procentowych. Biednemu wiatr w oczy wieje, ale zobaczymy co będzie dalej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeskok z drugiej ligi do pierwszej jest bardzo duży. Mam nadzieję, że nie zabraknie nam wiary i nadziei do samego końca. W piłce wszystko jest przecież możliwe.

źródło: TVP Sport / gornikzabrze.pl

Typowanie wyniku:

44 z 369 osób prawidłowo odgadło wynik spotkania: Michał, helmut, dexter92, halymbianin, Siwers, wojtas13, dav83, borek, boss67, robcioksg, korzyniu87, Thomak, dlg, 19DawidO48, wussa, pasztecik, Gogles, arek1987, marki67, tomekpl, adam_77, Górski, carlos66, stacho0015, jaxsg, 19monia48, makavelimm, mg75, bialyksg, mody101, milten32, cih, krzylos, MajsterKSG, misiek1209, hans_klosek, gadam, KarlikŁagole, dejk, bartoszjanko2, kuscio48, niwea, wojtaz 8, Aśka.