Podbeskidzie

0:1  

 

Górnik Zabrze

Wodecki 3'
- Konieczny Kamiński -
Cebula -
Przybylski -
Wodecki -
Zajac
Ganowicz
Matusiak
Konieczny
Osiński (58. Dancik)
Malinowski (73. Patejuk)
Kanik
Kołodziej
Matawu
Rocki (46. K. Świątek)
Bagnicki
SKŁADY

Nowak
Kamiński
Banaś
Pazdan
Marciniak
(84. A. Świątek) Bonin
Przybylski
(84. Danch) Cebula
Szczot
(90. Strąk) Zahorski
Wodecki
  SĘDZIA:
Tomasz Grabowski (Opole)
 
  WIDZOWIE:
3200
 


Cenna wygrana!

Górnik Zabrze nie stracił tej wiosny ani jednej bramki. Tym razem w pobitym polu zabrzanie zostawili Podbeskidzie. W Zabrzu odżyła nadzieja na awans. Równo z końcowym gwizdkiem z trybun bielskiego stadionu rozległ się donośny dźwięk dzwonu - to najwierniejszy kibic Górnika, Stanisław Sętkowski, obwieścił drugą z rzędu wygraną swego ulubionego zespołu.

Mecz rozstrzygnął się już po 180 sekundach od pierwszego gwizdka. Po podaniu Tomasza Zahorskiego fantastycznie piłkę uderzył Marcin Wodecki i ta po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. - Piłkę trafiłem w locie, pomógł mi słupek. To był chyba strzał życia, który dedykuję mojej córce - śmiał się potem napastnik zabrzan.

Bramka ustawiła cały mecz. Podbeskidzie atakowało, starało się, ale nie było w stanie wiele zrobić przeciw dobrze zorganizowanym w defensywie gościom. Zabrzan próbował "kąsać" strzałami z dystansu ich były gracz, Dariusz Kołodziej. - Trener nas na to uczulał. Dobrze wiedzieliśmy jaką siłę mają strzały Darka Kołodzieja, które na szczęście nie wpadły do bramki - mówił Sebastian Nowak, bramkarz Górnika, jeden z najlepszych na boisku.

Górnik zagrał najlepszy mecz na wiosnę. Większość obserwatorów jest zgodnych, że to efekt odsunięcia od pierwszej jedenastki pomocnika Pawła Strąka i nieskutecznego Przemysława Pitrego. Po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzją w bardzo dobrej formie jest czujący głód piłki Tomasz Zahorski. W sobotę był kluczowym graczem Górnika. - Cieszy mnie bardzo, że piłkarze stanowili drużynę. Od pierwszego gwizdka do ostatniej minuty z pełną determinacją walczyli o zwycięstwo. To mały krok naprzód - chwalił trener Adam Nawałka.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adam Nawałka (trener Górnika): - Najbardziej cieszą trzy punkty. Ale rozliczani będziemy dopiero na koniec, kiedy się okaże, czy sprawa awansu rozstrzygnie się wcześniej, czy może dopiero po ostatnim spotkaniu. Ja wierzę gorąco, że to nastąpi. Cieszy mnie bardzo fakt, że piłkarze stanowili drużynę. Od pierwszego gwizdka do ostatniej minuty z pełną determinacją walczyli o zwycięstwo. Jest to mały krok naprzód. Nieźle wyglądaliśmy w obronie i szybkim ataku, musimy jeszcze poprawić organizację gry. Czas, który mamy, będzie pracował na naszą korzyść. Uważam, że drużyna Podbeskidzia prezentuje bardzo dobry futbol, jest taktycznie dobrze ułożona. Było to dla nas trudne spotkanie, jak pewnie wszystkie następne. Teraz myślimy już o następnym spotkaniu z Flotą Świnoujście.

Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia): - Wszystkiego się spodziewaliśmy, tylko nie utraty bramki już po pierwszym strzale. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Chcieliśmy grać "szachy", a tu od razu bramka. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, może nie klarownych, ale przy takim przeciwniku i wyniku było o to bardzo trudno. Po przerwie miałem "związane nogi" jeśli chodzi o zmiany. Osiński zszedł z kontuzją, Ganowicz grał z bólem kolana. Chcieliśmy bardzo w drugiej połowie wyrównać, ale tak zorganizowana obrona Górnika nie dała nam wiele miejsca. Nie mam do chłopców żadnych pretensji. Gratuluję Adamowi zwycięstwa.

źródło: Gazeta Wyborcza / gornikzabrze.pl

Typowanie wyniku:

99 z 296 osób prawidłowo wytypowało wynik meczu: matikksg, david_ksg, fufciak, heros240, torcida25, irekt77, Darek G, ochel, Pablo1948, żyrandol, misiek1, marre, 19grze48, Vein1980, 19Slonzok48, robcioksg, kaladze, StefeKSG, marik1985, zbyniużory, KAMCIOFON, pekoszksg, martin3000, dawid556, rumcajs94, esiu waryniol ksg, damill, Pachol, Mariusz T, ambo, kylo1972, niwea, janoo22, stumar, doktoros, ibi92, 19janas48, Rezzo, paczka92, pati, 19monia48, michal1ksg, tatar70, lasman, DAMIAN z KSG, bari1948, edek1993, AmsterdaM, tombiksg, adashg, micol, vip0089ksg, ravael, Johny G, Michał, bruno, zonker, 19byny48, mani, bartek_ksg, geopol, Lepek, MICZ, hans_klosek, jimmyjoe1, aaaaa1948, 23mimi23, swirek85, qrist, raf84, urbi, janusz4564, marek7324, fellerus, pako19961, Gugol, wardalksg, kulawy, toomek, DaroKSG, artur1984, ziroxXx, kris19483, madziarsl, luke32, carlos66, damian b, kedzierz, eugeniusz, adam_77, Boti73, Rohan, Torcida Seba, czabam, adamk7907, yorke4, Kermit, beyker111, chudyksg.

Copyright © 2001-2010 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.