(68. Pitry) Świątek
Paweł Gil (Lublin)

9700

Wysoka porażka na zakończenie sezonu

W hicie ostatniej, 34. kolejki I ligi bez problemów pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze 3:0 (2:0). Obie drużyny awansowały do Ekstraklasy, jednak różnica między nimi wyniosła aż 16 punktów.

Piłkarze Widzewa byli zdecydowanie lepsi przez całe spotkanie. W 29. minucie objęli prowadzenie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do Piotra Kuklisa, który popisał się kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego. Sebastian Nowak tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

W 39. minucie Widzew zdobył drugą bramkę. Marcin Robak wpadł w pole karne, lecz jego uderzenie zdołał odbić golkiper Górnika. W odpowiednim miejscu znalazł się jednak Darvydas Sernas. Litwin dobijając piłkę głową pokonał bramkarza gości.

W drugiej odsłonie Widzew nie spuszczał z tonu. W 58. minucie Dudu dośrodkował w pole karne wprost na głowę Robaka. Najlepszy strzelec I ligi (18 goli) nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Goście sporadycznie przedzierali się pod pole karne rywali. Swoją szansę miał Tomasz Zahorski, lecz jego strzał nie sprawił problemów Maciejowi Mielcarzowi. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Adama Nawałki byli tylko tłem dla bardzo dobrze grających Widzewiaków. Łodzianie zdominowali w tym sezonie rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy, a zabrzanom udzielili surowej lekcji gry w futbol.

Adam Nawałka (trener Górnika): - Gratuluję Pawłowi Janasowi dzisiejszej wygranej i awansu do Ekstraklasy. Widzew wygrał z nami zasłużenie. Zwycięstwo łodzian nie podlega dyskusji. Łodzianie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Musimy wyciągnąć wnioski z dzisiejszego spotkania, bowiem mecz pokazał, w jakim jesteśmy punkcie.

Paweł Janas (trener Widzewa): - Rozegraliśmy dziś dobre spotkanie. Mój zespół pokazał dobry futbol i okazał się zdecydowaniem lepszym zespołem od Górnika Zabrze. Bardzo cieszę się z tej wygranej. Do Ekstraklasy awansowały dwa zasłużone kluby. Widzew i Górnik zasłużył na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chciałbym podziękować zespołowi za awans, a także naszym wspaniałym kibicom za to, że nas wspierali w całym sezonie.

źródło: TVP Sport / Widzew Łódź SA