(90. Jarka) Pitry
Michał Mularczyk (Skierniewice)

3500

Drugie zwycięstwo!

Do tej pory oba zespoły rywalizował ze sobą w ekstraklasie, teraz zmierzyły się na jej zapleczu. Po golach Przemysława Pitrego i Roberta Szczota Górnik pokonał Wisłę i z Płocka wracał w dobrych nastrojach.

- Cały zespół zasłużył na pochwałę, po dwóch meczach mamy komplet punktów i jest z czego się cieszyć - nie krył radości strzelec drugiej bramki.

W zabrzańskim zespole zadebiutował Michał Karwan, który podpisał kontrakt w ubiegłym tygodniu. Na początku meczu zabrzanie pozwolili się gospodarzom wyszumieć, a potem sami przeszli do ataku. W 25 min Robert Szczot idealnie obsłużył Przemysława Pitrego i goście objęli prowadzenie. Do przerwy mogli jeszcze podwoić swój dorobek bramkowy.

Po zmianie stron na boisku nic się nie zmieniło: Wisła atakowała, Górnik dobrze się bronił i grał z kontry. Po bramce Szczota wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Tymczasem kolejną akcję gospodarzy nieprzepisowo przerwał Sebastian Nowak i sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Tadeusz Żytko.

Od tego momentu gra zrobiła się brzydka, mnożyły się faule, bo obie strony nie rezygnował ze zdobycia kolejnych bramek. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Dobrze graliśmy w piłkę, mieliśmy swoje sytuacje. Gdybyśmy zachowali się bardziej poważnie i zdobyli jeszcze 2-3 bramki, to byłoby idealnie. Niestety w drugiej połowie straciliśmy na świeżości i mieliśmy dużo szczęścia, że nie padła bramka wyrównująca. Przy stanie 2:0 wydawało się, że jest już po meczu, ale błąd w ustawieniu kosztował nas bramkę kontaktową i sporo nerwów. Wydaje mi się, że wygraliśmy jednak zasłużenie. Słowa uznania dla gospodarzy, bo Wisła to nie jest drużyna, z którą można wygrać na luzie.

Dariusz Kubicki (trener Wisły): Górnik przewyższał nas skutecznością. Może rywal dłużej utrzymywał się przy piłce, ale generalnie nie mogę mieć pretensji do moich zawodników o grę. Zabrakło nam precyzji bo w drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i mieliśmy dobre sytuacje i wydaje mi się, że można było ten mecz co najmniej zremisować. Pozytywnie oceniam zawodników, którzy weszli na boisko, bo wprowadzili więcej jakości. Pretensje mam jedynie za to, że zbyt łatwo straciliśmy bramki. Mam nadzieję, że kibice docenią nasze starania, bo rozegraliśmy niezłe spotkanie, zabrakło jedynie zdobyczy punktowej.

źródło: Dziennik Zachodni / gornikzabrze.pl

Typowanie wyniku:

Aż 161 z 419 osób prawidłowo odgadły wynik meczu: ljot17, bruno, deemx, saha96, wardalksg, krzys800, Borii, edek1993, rizzo, jakubksg1, gadam, kibol1948, kristofksg, 1991michu, chudy, dolar1948, Thomak, cop70, baska, Pacyn1983, tomcik12, herkules78, Darek G, Siken, fliper83, owen, robson19791, grizlli, kirkland, vasyil, timuKSG, kipa, adamk7907, sts90, tictac92, hans_klosek, wlodek71, Blaami, pykan, DawidTRSL, areq, ENDRIUKSG, Saintowy, baca1948, krotka91, ozgur, wojta, rajmund, ruda1_wirek, viticana, rewen, Dzidziol84, adikos16, piotreknl88, komandor, kris19483, kuscio48, 19MARIUSZ77, kulaksg, itusiek, kc81rs, bieras, gielzik, speedy, michal1ksg, Filo_kamil, adriano89, lasman, marek7324, byniu, S!zE, jaxsg, dark1948knight, DawidTorca, sebotivi, FC.BASTEK, niedzwiedz127, TOUDI83, dariopol, Adi89, lewy0801, zbanialyksg, Tifo 78, maciek_RSL, kadacze, Rzemal KSG, damianp9, tomtomasz, korzyniu87, artex82, romario77, szakal g z, Rohan, Krzpos, SsEeBbUuSs, uszy 2, Gogles, 19ruby48, rob-91, Dan1eeL, wojtaz 8, drzewoksg, todd84, damian b, MauyKsg, jOndrO, adam232, majaKSG, skus, 92krowaKSG, junior4141, ziroxXx, Mariusz T, rafal85, Whippet, rumcajs94, Adam, stabol, Pedro1992, lepek, zul, Navr, Lepper, martin3000, kamilek96, 19piotr48, zajaczki, topie3103, Misiu_PM, penn_y, siekacz, eugeniusz, palermo, tatar70, misiek1, StefeKSG, torca12, __edson__, DWO, tomekpl, artur1984, waldas, tawid, corner, tomek26, kreim-1979, StefeKSG, doktoros, siwythe72, Marcino102, Rutek_KSG, Krzycholek M-ce, kulawy.