Żewłakow
Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

7485

Górnik wiceliderem!

Górnik Zabrze odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie, pokonując świetnie spisujący się dotychczas PGE GKS Bełchatów 1:0. Bramkę wartą trzy punkty i pozycji wicelidera w tabeli zdobył Tomasz Zahorski.

Zabrzanie musieli sobie poradzić w meczu z byłym już wiceliderem tabeli bez pomocnika Piotra Gierczaka, który w trakcie wtorkowego treningu złamał nogę. Prezes Górnika Łukasz Mazur żartem prosił swoich graczy, by tym razem oszczędzili jego serce i nie powtarzali horroru z Krakowa, gdzie w poprzedniej kolejce wygrali z Cracovią 3:2.

Od początku meczu do ataków rzucili się więc gospodarze. Rajd prawym skrzydłem Bonina zakończył się dośrodkowaniem w pole karne. Mało brakowało, a piłka dotarłaby do Tomasza Zahorskiego. Bełchatowianie przyjęli postawę wyczekującą, co mogło przynieść skutek, gdyby Marcin Żewłakow lepiej "przymierzył" kończąc kontrę w 8. minucie.

W 27. minucie niecelny strzał na bramkę Górnika oddał głową Zlatko Tanevski. Chwilę później strzałem z dystansu zaskoczyć Stachowiaka próbował Kamil Poźniak. Piłka nieznacznie minęła jednak bramkę zespołu Adama Nawałki.

Pod koniec pierwszej połowy dwóch strzałów z dystansu spróbował Daniel Sikorski. Najpierw uderzył jednak niecelnie, a po chwili nie zważając na rozbity wcześniej nos trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Po przerwie dwie groźne akcje przeprowadzili bełchatowianie. Najpierw celny strzał Tanevskiego obronił Stachowiak, a chwilę później po dośrodkowaniu Wróbla z prawego skrzydła w stuprocentowej sytuacji niecelny strzał głową oddał Janusz Gol. To podziałało mobilizująco na zabrzan i kilka razy Łukasz Sapela został poddany poważnym testom.

W 64. minucie Marcin Wodecki podał do Grzegorza Bonina, który trafił wprost w Sapelę. Bramkarz GKS poradził sobie też z dwoma strzałami Wodeckiego i jednym Mariusza Magiery.

Górnik objął prowadzenie w 72. minucie. Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina z rzutu rożnego do piłki wyskoczył Tomasz Zahorski, który strzałem głową umieścił piłkę przy słupku rozpaczliwie interweniującego bramkarza GKS-u.

Na dziesięć minut przed końcem meczu znakomitą akcję przeprowadzili bełchatowianie. Jeremiah White dośrodkował w pole karne do Dawida Nowaka, który oddał piłkę Marcinowi Żewłakowowi. Jego strzał był jednak nieudany.

Pięć minut później Zahorski mógł podwyższyć prowadzenie, ale świetnie interweniował Sapela, który wybił mu piłkę spod nóg. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i zabrzanie po trzecim z rzędu zwycięstwie awansowali na drugie miejsce w tabeli!

Trener PGE GKS Maciej Bartoszek: "Czekaliśmy w tym meczu na swoją szansę. Stworzyliśmy sytuacje do zdobycia bramek, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Górnik zdobył bramkę po rzucie rożnym i mimo ataków w końcówce nie udało nam się wywieźć z Zabrza choćby jednego cennego punktu. Dziś gospodarze byli zespołem lepszym. Nie powiem, kto miał przy rzucie rożnym pilnować Tomasza Zahorskiego".

Trener Górnika Adam Nawałka: "Oczekiwaliśmy trudnego spotkania, bo GKS jest na fali i gra bardzo ciekawy futbol. Mieliśmy sytuacje, ale czasem tak jest, że piłka nie chce wpaść do bramki. Dobrze, że w końcu to się udało. Drugi gol był w naszym zasięgu, a doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. O zaangażowaniu moich piłkarzy może świadczyć fakt, że Daniel Sikorski grał ze złamanym w trakcie gry nosem".

Wyniki typowania:

44 z 267 osób prawidłowo wytypowały wynik spotkania: artus, krystian1978, dojo1, krzysiekw2010, wypiory95, 19Slonzok48, qrist, Maximus_89, ksc, h.rudi, pasztecik, siekaczz, Adamo79, marre, kaladzeksg, marik1985, krzysiek3404, Anzelmo, mani, patryk, itenks, torcida28, kekekiler, Chudów_adam1987, adam_77, marek76, Johny G, S1KRIS, juri, ghost1308, kristofksg, gun00, borek, 1948Zory1976, 19krycha48, any40, raf84, żyrandol, Karaś, kurdebladem, olekCZL, KarlikŁaGole, zibiknurów.