Paweł Pskit (Łódź)

WIDZOWIE:
7 839

Kraków zdobyty! Górnik Pany!

Górnik Zabrze wygrał bardzo ważny mecz i jest coraz bliższy zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie. Podopieczni Adama Nawałki rozbili ostatnią w tabeli Cracovię 3:1 (2:0).

"Pierwsza liga, Cracovia" - tak skandowali krakowscy kibice podczas tego spotkania. Oglądając poczynania podopiecznych Tomasza Kafarskiego wydaje się, że tylko cud może uratować ten zespół od degradacji.

Po raz pierwszy zagrali w drużynie "Pasów" bramkarz Radosław Cierzniak i Bartłomiej Grzelak. Szczególnie ten pierwszy nie będzie dobrze wspominał debiutu, ponieważ przyczynił się do zdobycia przez zabrzan drugiej bramki.

Pierwsza bramka dla Górnika padła w 33. minucie. Paweł Olkowski wyrzucił piłkę z autu w pole karne Cracovii i przy biernej postawie obrońców gospodarzy Aleksander Kwiek umieścił ją w siatce.

Tuż przed przerwą Arkadiusz Radomski podał piłkę do bramkarza Cracovii. Ten naciskany przez Michała Zielińskiego chciał wybić ją daleko, ale trafił w nogę piłkarza z Zabrza i ku zaskoczeniu wszystkich było 0:2.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że Cracovia zdobędzie kontaktową bramkę. Najbliższy jej zdobycia był Grzelak, który wszedł po przerwie na boisko. Jednak mając przed sobą tylko Łukasza Skorupskiego fatalnie spudłował.

W 59. minucie Górnik dobił przeciwnika. Mariusz Magiera świetnie podał do Zielińskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Krakowianie zdobyli honorowego gola w 74. minucie, kiedy to Koen van der Biezen wykorzystał dobre podanie z prawego skrzydła Andraza Struny.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): - Wynik mógłby sugerować, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo. Było jednak zupełnie inaczej. Moi zawodnicy musieli zaangażować dużo sił w ten mecz, aby wygrać. Przez 90 minut to my byliśmy stroną dominującą. Jednak po tym, jak Cracovia zdobyła gola, kilka razy zagroziła naszej bramce. Ostatecznie jednak cieszymy się ze zdobycia ważnych trzech punktów. Do Krakowa nie zabrałem Adama Marciniaka gdyż chcę, aby był w pełni sprawny na mecz z Lechem.

Tomasz Kafarski (trener Cracovii): - Nie tak to miało wyglądać. Jednak naprawdę piłkarze chcieli bardzo się zrehabilitować za porażkę we Wrocławiu. Rzadko się zdarza, aby w ekstraklasie padały bramki jak dziś dwie pierwsze. Ich strata na pewno ustawiła mecz. Wierzę jednak w to, że utrzymanie się jest do osiągnięcia.