Dawid Piasecki (Słupsk)

WIDZOWIE:
2298

Górnik gromi Zagłębie!

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 4:1 (2:0) w 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Bohaterem Górnika był Prejuce Nakoulma, który miał wielki udział przy trzech golach dla swojej drużyny.

Prejuce'owi Nakoulmie nie po raz pierwszy w tym sezonie piłkarze i kibice Górnika zawdzięczają ligowe punkty. 24-letni skrzydłowy z Burkina Faso w sobotę ciągnął atak gospodarzy, dwoił się i troił, zdobył dwa gole, a po jego akcji do własnej bramki trafił Sergio Reina.

Po raz pierwszy były zawodnik m.in. Stali Stalowa Wola, Bogdanki Łęczna i Widzewa Łódź dał o sobie znać w 15. minucie, kiedy wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości, przejął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Aleksandra Ptaka.

Jeszcze przed przerwą dał popis umiejętności technicznych, mijając w polu karnym defensorów Zagłębia, a w finalizacji akcji "wyręczył" go kolumbijski obrońca Sergio Reina, który próbując interweniować skierował piłkę do własnej bramki.

W 56. minucie miała miejsce jedyna udana akcja gospodarzy, w której udziału nie miał Nakoulma. Po rzucie rożnym mocno uderzył z powietrza Adam Danch, bramkarz Zagłębia odbił piłkę przed siebie, a Tomasz Zahorski z bliska kopnął do siatki.

Wysokie prowadzenie na moment zdekoncentrowało zawodników trenera Adama Nawałki, a szczególnie bramkarza Łukasza Skorupskiego. Minutę po tym, jak cieszył się z trzeciego gola źle wybił piłkę, która trafiła pod nogi stojącego 25 m od jego bramki Łukasza Hanzela, a ten błyskawicznie zdecydował się na strzał, który przyniósł lubinianom gola.

Kropkę nad "i" postawił Nakoulma, który wykorzystał kolejną niepewną interwencję Ptaka, tym razem po strzale Michaela Bembena. Chwilę później kibice gromkimi oklaskami podziękowali mu za grę, gdyż szkoleniowiec pozwolił mu odpocząć i wcześniej odesłał do szatni.

Już po ostatnim gwizdku sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Rymaniak.

Górnik odniósł piąte zwycięstwo w sezonie i raczej na dłużej wyrwał się z dolnych rejonów tabeli. Dzięki wygranej Górnik awansował na 8. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): - To był mecz o sześć punktów i wygrana bardzo nas cieszy. Jestem zadowolony z organizacji gry, było dużo fajnych akcji, stworzyliśmy sporo sytuacji, a i ich finalizacja był dobra. Rozmiary zwycięstwa mogą świadczyć o tym, że wygraliśmy łatwo i przyjemnie, ale na boisku wyglądało to zupełnie inaczej. Brawa za zaangażowanie, determinację, wolę walki i wiarę w zwycięstwo od pierwszej do ostatniej minuty.

Pavel Hapal (trener KGHM Zagłębia Lubin): - Był to ładny mecz, który jednak nam zupełnie nie wyszedł. W zespole Górnika wybornie grał Prejuce Nakoulma. Słabo z kolei prezentowała się nasza obrona. Przy takich błędach trudno myśleć o korzystnym wyniku.