Piotr Wasielewski (Kalisz)

WIDZOWIE:
3800

Remis po słabym meczu

Podbeskidzie i Górnik Zabrze były ostatnio na fali wznoszącej, lecz nie potwierdziły tego w piątkowym meczu T-Mobile Ekstraklasy. W rozegranym w Bielsku-Białej meczu 13. kolejki padł remis 1:1.

Przez pierwsze 30 minut meczu z boiska wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie. Gospodarze starali się przedrzeć pod bramkę Łukasza Skorupskiego skrzydłami. Jedyny efekt to dwa rzuty rożne. Górnicy zaś próbowali omijać drugą linię Podbeskidzia kierując długie podania do Prejuce'a Nakoulmy, ale piłkę bez trudu wyłuskiwali bielscy obrońcy.

Pierwszy celny strzał oddał Liran Cohen, który w 26 minucie uderzył z 17 metrów na bramkę zabrzan. Niezbyt mocne uderzenie Skorupski bronił na raty, ale w polu karnym nie było żadnego z górali.

Górnik poważniej zaatakował dopiero po 30 minutach gry. W 31 minucie Michał Bemben wrzucał piłkę w pole karne do aktywnego Nakoulmy, ale bramkarz Podbeskidzia Richard Zajac był szybszy. Cztery minuty później z 16 metrów kąśliwie strzelił Aleksander Kwiek - wprost w Zajaca.

Końcówka należała do Podbeskidzia. W 43 minucie doskonałą szansę na objęcie prowadzenia zmarnował jednak bielszczanin Sebastian Ziajka. Strzał po ziemi Skorupski wręcz instynktownie wybił przed siebie.

W drugiej połowie mecz nabrał rumieńców. Podbeskidzie utrzymywało optyczną przewagę. Pod bramką dwukrotnie znalazł się Sebastian Ziajka, ale wpierw źle podał do Lirana Cohena, a parę minut później zamiast podać kolegom próbował walczyć z czterema obrońcami.

Górnik śmielej zaatakował po godzinie gry. W 63 minucie przyniosło mu to prowadzenie. Po szybkiej akcji lewą stroną Mariusz Magiera dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki głową skierował Tomasz Zahorski pieczętując okres przewagi Górnika.

Podbeskidzie wyrównało w 80 minucie. Krzysztof Król dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od Mariusza Magiery i spadła pod nogi Adama Cieślińskiego, który płaskim strzałem pokonał Skorupskiego.

Gol podbudował bielszczan, którzy zaczęli z furią atakować. W 82 minucie piekielnie mocny strzał Macieja Rogalskiego przeszedł minimalnie nad bramką zabrzan. Blisko zdobycia gola był też Sylwester Patejuk, który w 89 minucie z rzutu rożnego mocno podkręcił piłkę i omal nie zdobył bramki. Łukasz Skorupski z trudem wypiąstkował ją poza boisko. Próbowali także Piotr Malinowski i Maciej Rogalski, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia Bielsko-Biała): - Przez ostatni tydzień funkcjonowało takie pojęcie: "derbiki". Wydaje mi się, że ze względu na emocje, zwłaszcza w końcówce, były to prawdziwe derby. Dobry i emocjonujący mecz, szczególnie w końcówce. Uczulałem zespół, że będzie to bardzo ciężki mecz. Jego stawka, miejsce obu drużyn w tabeli, liczba posiadanych punktów sprawiały, że drużyny grały o "6 punktów". Nikt nie chciał się otworzyć, zwłaszcza w pierwszej połowie, dlatego pojedynek początkowo przypominał szachy. Po stracie bramki (...) Adam Cieśliński wlał nadzieję w serca kibiców. W końcówce zagraliśmy w naszym stylu: większą liczbą zawodników w ataku. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale z postawy zawodników mogę być zadowolony.

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): - Obie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie. Zawodnicy obu drużyn włożyli w ten mecz sporo sił. Myślę, że wynik jest sprawiedliwy, choć prowadziliśmy 1:0. W końcówce Podbeskidzie uzyskało przewagę i w zamieszaniu padła bramka na 1:1. Wynik był sprawą otwartą do samego końca. Spotkanie w końcówce na pewno dostarczyło wielu emocji. Teraz przygotowujemy się do następnego spotkania; liczy się tylko Wisła.

źródło: PAP

Wyniki typowania:

27 z 169 osób prawidłowo odgadło wynik spotkania: Dolar81, schalkowiec, damianp9, KSG KOTLET, krysksg, Pimpel, nivea, dejk, sanczo, michal1ksgkłodnica, Krzycholek M-ce, briGate WIrEK, aleksandra30, korzyniu87, helmut, artur1984, zonker, pokers39, marki67, Johny G, romano241, bruno33, Mariusz T, penn_y, Gyno87, mody101, rudniczek. typowanie