(53. Łukasiewicz) Oziębała
Szymon Marciniak (Płock)

7311

Wisła znów ograna w Krakowie!

Górnik Zabrze wygrał z Wisłą w Krakowie 3:1. Po serii zwycięstw Wisła znów poniosła porażkę, zaś Górnik wrócił do wygrywania. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Arkadiusza Milika.

Górnik bardzo szybko objął prowadzenie. W siódmej minucie - po rzucie rożnym, który wykonywał Krzysztof Mączyński, błąd popełnił Sergei Pareiko. Piłka trafiła do Adama Dancha, który umieścił ją w siatce.

Pierwszy raz wiślacy zagrozili bramce zabrzan w 18. min. Wtedy strzał Daniela Sikorskiego z trudem obronił Łukasz Skorupski. W 41. Min., w bardzo dobrej sytuacji, Rafał Boguski uderzył zbyt lekko.

Od mocnego uderzenia mogła zacząć drugą połowę Wisła. W 47. minucie prawym skrzydłem pobiegł Łukasz Garguła. Będąc blisko linii końcowej boiska dobrze podał do Boguskiego, który jednak z ok. 11 metrów uderzył wprost w bramkarza.

Kilka minut później było 0:2. Po trzech z rzędu rzutach różnych dla Górnika, Mączyński (w 50. min) celnie strzelił.

Bliski zdobycia gola kontaktowego był w 57. minucie Boguski. Po jego zagraniu Skorupski, na raty, ale złapał piłkę. Jednak trzy minuty później puścił uderzenie Osmana Chaveza.

Zespół ze Śląska zdołał podwyższyć prowadzenie w 63. minucie. Mariusz Magiera tak podał do dobrze ustawionego Arkadiusza Milika, że temu drugiego pozostało tylko strzelić do pustej bramki.

Ostatnie dziewięć minut zabrzanie grali w dziesiątkę. Za nieczysty atak z tyłu na Michała Szewczyka sędzia odesłał do szatni Milika.

Adam Nawałka (trener Górnika): - Poprzedni mecz nie był zbyt dobry w naszym wykonaniu i te trzy punkty zdobyte tutaj są dla nas bardzo ważne. W pierwszej połowie zdobyliśmy gola, ale później brakowało nam utrzymania się przy piłce. Moi zawodnicy pokazali jednak charakter, gdy Wisła zaatakowała większą ilością piłkarzy. Należą im się brawa za wiarę i poświęcenie w grze. Na pewno faul Milika był ewidentny i należała mu się czerwona kartka. Jestem daleki od tego, aby bardzo go bardzo krytykować. Jest to młody zawodnik, a jestem przekonany, że nie chciał celowo zrobić krzywdy przeciwnikowi, lecz próbował tylko przerwać akcję.

Tomasz Kulawik (trener Wisły): - Jak się nie wykorzystuje sytuacji, to się przegrywa mecz. W porównaniu do spotkania z Ruchem Chorzów mieliśmy ich nawet za dużo. Gdybyśmy w pierwszej połowie zdobyli gola, to po przerwie nasza gra obronna byłaby inna. Poszliśmy va banque, próbowaliśmy wyjść z opresji, nie udało się. Wydaje mi się, że nasze problemy w defensywie przy stałych fragmentach są spowodowane rotacją w składzie.